MEDYA
Giriş Tarihi : 16-06-2020 18:11   Güncelleme : 16-06-2020 18:13

Can Dündar’a ait radyo ve internet sitesi erişime kapatıldı

MİT TIRlarının durdurulmasına dair davanın sanığı Can Dündar’a ait, internetten yayın yapan “Özgürüz Radyo” ve “ozguruz20.org” isimli internet sitesi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) devreye girmesiyle, mahkeme tarafından erişime kapatıldı.

Can Dündar’a ait radyo ve internet sitesi erişime kapatıldı

RTÜK’ten yapılan açıklamaya göre, internetten yayın yapan radyo ve televizyonların düzenlenmesi ve denetlenmesi görevi kurula verildikten sonra İzleme ve Değerlendirme Dairesinde kurulan özel ekip, “kaçak” yayınları takibe aldı.

Yapılan sıkı takip sonucunda hakkında yakalama kararı bulunan firarî Can Dündar’ın yayın yönetmeni olduğu tespit edilen “ozguruz20.org” sitesi kapatıldı.

Sitede “Özgürüz Radyo” ismi altında, canlı ve bir yayın akış çizelgesine bağlı “kaçak” radyo yayını yapıldığını tespit eden RTÜK, devletin ilgili kurumlarını harekete geçirerek konunun mahkemeye taşınmasını sağladı.

İnceleme sonrası mahkeme, ilgili “kaçak” radyo yayınının durdurulmasına karar verdi ve internet sitesine erişim engeli getirdi.

Can Dündar’ın “gizli belge ve bilgileri açıklamak” ve “gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme” suçlarından yargılaması devam ediyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA