GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-06-2020 07:09

İstanbul, Ankara ve Bursa’da da maske mecburi oldu

İstanbul, Ankara ve Bursa valilikleri, şehirlerinde açık alanlarda maske takmanın artık mecburi hale getirildiğini duyurdu.

İstanbul, Ankara ve Bursa’da da maske mecburi oldu

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri istikametinde, kamu kurumları ve özel sektör iş yerlerinin kapalı alanları ile toplu ulaşım araçlarında maske takılması mecburiyetine ilâve bir karar alındığı belirtildi. Açıklamada, “İlimizde sokağa çıkan her vatandaşın, açık alanlarda da ağız ve burnu kapatacak şekilde, usulüne uygun maske takmasının zorunlu olması kararı alınmıştır” denildi.

Ankara ve Bursa Valiliği de yaptığı açıklamayla, aynı gerekçelerle bugünden itibaren geçerli olmak üzere bütün vatandaşlar için açık alanlarda maske kullanımının mecburi hale getirilmesine karar verildiğini duyurdu.

Yasağa uymayanlar hakkında adlî işlem yapılacak.

Sağlık Bakanı “Bilim Kurulu önerdi” demişti

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlediği basın toplantısında Bilim Kurulu’nun Ankara, İstanbul ve Bursa’da maske takma mecburiyeti getirilmesi önerisinde bulunduğunu açıklamıştı.

Maske takmanın mecburi olduğu 48 şehir

Adıyaman, Afyon, Amasya, Ankara, Antep, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Iğdır, Isparta, İstanbul, Maraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Urfa, Uşak, Yalova, Zonguldak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA