GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-06-2020 08:14

Şenocak’ın kardeşi ile Akben’in oğlu, THY’ye müdür olarak atandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İYİ Parti’li Belediye Meclisi Üyesi Ali Kınık, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak’ın, Türk Hava Yolları (THY) Özel Kalem Operasyon Müdürü; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben’in oğlu Feyyaz Akben’in de THY Yolcu Hizmetleri Müdürü olarak atandığını iddia etti.

Şenocak’ın kardeşi ile Akben’in oğlu, THY’ye müdür olarak atandı

İYİ Parti’li İBB Meclisi Üyesi ve airporthaber.com sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, twitter sayfasında yayınladığı iddialarında şunları kaydetti:

“THY batma noktasına gelmiş, adam müdür atama derdinde. İşin ucunda AK Parti il Başkanı Bayram Şenocak olunca, bu atama alelacele ve sessizce yapılmalı. AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak’ın oğlu (Daha sonra “oğlu değil, kardeşi” diyerek düzeltme yayınladı ve özür diledi.) Ümmet Şenocak, THY Özel Kalem Operasyon Müdürü oldu. O müdürlük ne iş yapacaksa…

Biz, ‘THY’de müdürlükler azaltılsın, tasarruf olsun; her uçulan ülkeye birer müdür, şehirlerine şef makamı verin’ derken, adamlar her gün müdürlük üretme derdinde. THY, müdür üretme fabrikası gibi.

THY’de bir uçağa iki müdür düşüyor. THY’nin toplam 350 civarı uçağı var, 700 müdürü var. Mükemmel.

Of of of of. THY, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’in oğlu Feyyaz Akben’i de THY Yolcu Hizmetleri Müdürü yaptı. Zenginlikten uçuyoruz. Bu arada BDDK başkanı Mehmet Ali Akben de THY Opet Yönetim Kurulu Üyesi.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA