MAHALLÎ İDARELER
Giriş Tarihi : 18-06-2020 21:06

Eski HDP’li 3 belediye meclisi üyesi AK Parti’ye geçti

Mardin’in Midyat ilçesinde yaklaşık 9 ay önce HDP’den istifa eden 3 belediye meclisi üyesi, AK Parti’ye geçti.

Eski HDP’li 3 belediye meclisi üyesi AK Parti’ye geçti

Midyat ilçesinde 31 Mart 2019 Mahallî İdareler Seçimleri’nde HDP’den Midyat Belediyesi meclis üyeliğine seçilen Havva Balcı Akgül, Bedii Alğaç ve Adnan Ağırman, yaklaşık 9 ay önce partilerinden istifa etmişlerdi. Bağımsız olarak görevlerini sürdüren 3 isim, AK Parti’ye geçti.

Katılım töreni

Havva Balcı Akgül, Bedii Alğaç ve Adnan Ağırman’ın AK Parti’ye geçişleri münasebetiyle Midyat Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda katılım töreni düzenlendi. Törene, Midyat Belediyesi Başkanı Veysi Şahin ve AK Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış da katıldı. Törende, AK Parti’ye geçen 3 belediye meclisi üyesine AK Parti rozetleri takıldı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, törende yaptığı konuşmada, “Milletin partisi AK Parti’ye katılmakla bize güç verdiniz. Bundan sonra sizler de aynı haklara sahip olacaksınız” dedi.

“HDP’de aradığımızı bulamadık”

AK Parti’ye katılan meclis üyelerinden Havva Balcı Akgül, yaptığı konuşmada, “Belediye meclisinde ilçemizin geleceği için hep birlikte çalışıyorduk; fakat parti ayırımı olduğu için kısmî bir ayrılık vardı. Bu yüzden işler düzgün gitmiyordu” dedi.

HDP’den istifa edip bağımsız kaldığı 9 aylık süreçte Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in çok insancıl bir siyaset yaptığını ve Midyat’ın bütün kesimlerine hitap ettiğini, ayrım yapmadan hizmet ettiğini gördüklerini ifade eden Akgül, sözlerine şöyle devam etti:

“Siyasetin bu olduğuna karar verdik. Midyat halkı için bu yönetime karşı muhalefet yapmanın yeri olmadığını gördük ve AK Parti’ye geçmeye karar verdik. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sevdası olan AK Parti’nin bir neferi olmakla gurur duyacağız. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarım HDP’de aradığımızı bulamadık ve istifa ettik. Bize gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ederiz. Midyat halkı için hayırlı olmasını diliyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA