GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-06-2020 04:32   Güncelleme : 28-06-2020 04:53

“Talimatı ya FETÖ verdi ya AB; Tayyip Bey vermişse büyük günahı var”

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, çipli kimlik kartlarındaki ay yıldızın Türk bayrağı olmadığını ileri sürdü. Gürses, “Ya FETÖ yaptı bunu, ya Avrupa Birliği’nin talimatı var. En çok da PKK sevinmiş. İçişleri Bakanına kim talimat verdi, “ehliyetleri kaldırın” diye? Merak ediyorum. Tayyip Bey vermişse, büyük günahı var” diye konuştu.

“Talimatı ya FETÖ verdi ya AB; Tayyip Bey vermişse büyük günahı var”

Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses, Ulusal Kanal’da yayınlanan “İşin Aslı” programında, bu konuda şunları söyledi:

“İçişleri Bakanına buradan sesleniyorum tekrar; kimden talimat alıyorsunuz kardeşim? Şu ehliyetlerde Türk bayrağı vardı, “Allah’a şükür, bir Türk bayrağını koruduk” diye seviniyorduk. İçişleri Bakanı diyor ki, “Ehliyetleri kaldırıyoruz.” Niye? Ehiyette Türk bayrağı var, ondan dolayı mı yapıyorsunuz? Kimlikte Türk bayrağı yok. Türkiye Cumhuriyeti kimliğinde ne yazıyor biliyor musunuz? “Türkiye vatandaşı”. İngilizcesini öyle yazmış. Yazıklar olsun! Bir de bir ayla yıldız koymuşlar. Bana diyor ki bir milletvekili, “Bak, ayla yıldız var” diyor, AK Parti milletvekili. Dedim, ben Türk bayrağı yok diyorum; ayla yıldız var. Ayla yıldız gökte de var. Türk bayrağını kaldırmışlar. E zaten Avrupa Birliği “kaldırın” diyordu. “Bu kırmızı, bizi rahatsız ediyor” diyor. “O al bayrak bizi rahatsız ediyor; bunun rengini değiştirin” diyordu. Değiştirmişler. Bir kimlik yapmışlar, kimlikten başka her şeye benzer. Yazıklar olsun! Ya FETÖ yaptı bunu; çünkü bu kimlik, yeni dizayn edilmemiş, ya Avrupa Birliği’nin talimatı var. En çok da PKK sevinmiş. T.C. yazıyor. Yani “Nationality” diye T.C. yazmış. TR, yani “Republic Of Turkey” yazmış. Almanya’da PKK’lılar bayram ediyorlar, “Ne güzel, tam istediğimiz gibi kimlik”. İçişleri Bakanına kim talimat verdi, “ehliyetleri kaldırın” diye? Merak ediyorum. Tayyip Bey vermişse, büyük günahı var. Ehliyetlerde Türk bayrağı var. Hakiki Türk bayrağı var orada. Yaav memleket ne hale geldi yaav? Mustafa Necati’den rahatsız olurlar, Türk bayrağından rahatsız olurlar… Yakalarına hepsi Türk bayrağı takmış, kimlikten kalkmış.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA