GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-06-2020 20:33

Barolar hakkındaki kanun teklifi yarın TBMM’ye sunulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, baroların yapısını değiştirecek olan kanun teklifinin, yarın AK Parti milletvekilleri tarafından TBMM’ye sunulacağını bildirdi.

Barolar hakkındaki kanun teklifi yarın TBMM’ye sunulacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında baroların yapısını değiştirecek olan kanun teklifi hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayıca az olmalarına rağmen sistemin zaaflarından istifadeyle köşeleri tutmuş, menfaatperestliklerini ideolojik söylemlerin ardına gizleyen bir kesimin, ülkenin önünü daha fazla tıkamasına göz yummayacağız. Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatini hiçe sayan muhterislere asla terk etmeyeceğiz” diye konuştu.

“Milletvekili arkadaşlarımız kanun teklifini yarın sabah veriyorlar”

Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapılarının, temsilde adaletsizlik yanında, mensupları üzerinde faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebildiğini ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu yanlışı düzeltmek için gereken hazırlıkları yapmak, yürütme olarak bizim, hukukî düzenlemeyi yapmak da yasama olarak Meclis'in asli görevidir. Daha demokratik, daha çoğulcu, temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Bunun için ‘çoklu baro’ yönetimi üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar. İnşallah bu düzenlemeyi en kısa sürede hayata geçireceğiz.”

Erdoğan, milletin, kendilerinden eksikleri tamamlamalarını, yanlışları düzeltmelerini ve hayallerini gerçekleştirmelerini beklediğini, bu doğrultuda ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA