GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-09-2019 15:19   Güncelleme : 11-09-2019 16:01

Son yazısı yayınlanmayan Özlem Albayrak, Yeni Şafak’tan ayrıldı

Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, son yazısının gazetede yayınlanmaması üzerine Yeni Şafak’la yollarını ayırdı. Albayrak, TV5’de katıldığı programda, AK Parti’nin yokuş aşağı gittiğini söylemişti.

Son yazısı yayınlanmayan Özlem Albayrak, Yeni Şafak’tan ayrıldı

Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, gazete ile yollarını ayırdığını, twitter sayfasından duyurdu. Albayrak, mesajında şöyle yazdı.

“Dün gazeteye gönderdiğim ekteki yazı yayınlanmadı. Bu, gazetenin yayın politikası ve benim görüşlerimin çelişmesiyle başlayan sorunların son halkasıydı. Bu şartlarda devam etme imkânı kalmadığından yazılarıma son veriyor, Yeni Şafak’la yolumu ayırıyorum. Duyurulur.”

TV5’de “AK Parti yokuş aşağı gidiyor” demişti

Özlem Albayrak, 29 Ağustos’ta TV5’de yayınlanan ve Mehmet Ali Kayacı’nın sunduğu “Buluşma Noktası” programında, AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Albayrak, şöyle konuşmuştu:

“AK Parti dışında kalan insanların kendini dışlanmış hissetmesi bir yana, AK Parti içinde olup da AK Parti’nin liyakata önem vermediği, yaşam tarzlarına yeterince saygı duymadığı, tek bir kişi kültü haline geldiği, tek bir kişinin emirleriyle, tek bir kişinin hayata bakış açısıyla bir devleti yönettiği düşüncesi, AK Parti içinde de birtakım eleştirilere sebep oldu.

‘AK Parti, sağdaki her şeye yetiyor’ algısı, artık bitmeli; çünkü her şeye yetmiyor ve toplumun alt kesimlerinde de homurdanmalar var. Sadece üstte yaprak dökümü olmuyor; siyasî arenada kopuşlar olmuyor. Altlarda da homurdanmalar var. Yani yokuş aşağı gittiğini bu yüzden söyleyebiliriz, AK Parti’nin.”

Özlem Albayrak, yayınlanmayan yazısında, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na birkaç yıl önce yayınladığı twitter mesajları sebebiyle verilen 9 yıl 8 aylık hapis cezasını değerlendirmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA