GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-06-2020 16:51

Kılıçdaroğlu, Babacan ve Karamollaoğlu’dan tepki

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasını, Kılıçdaroğlu, “Üniversiteyi, Davutoğlu’dan intikam almak için kapattılar”, Babacan, “Tamamen hukuk dışı ve hasmane bir tutum” ve Karamollaoğlu, “Siyasî ihtirasla kapatılması, akla, mantığa, vicdana sığmaz” diyerek değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, Babacan ve Karamollaoğlu’dan tepki

64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Başbakanı, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmî Gazete’de yayınlanan “Cumhurbaşkanı Kararı” ile kapatılmasına, muhalefet partilerinin liderleri de tepki gösterdiler.

Kılıçdaroğlu: Üniversiteyi, Davutoğlu’dan intikam almak için kapattılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasını, partisinin bugünkü grup toplantısında değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, üniversitenin yeni kurulmuş bir üniversite olduğunu hatırlatarak, “Pırıl pırıl öğrenciler, dinamik, her görüşten akademik kadrosu ile göz kamaştıran üniversite durumundaydı, genç, çalışkan bir üniversiteydi. Ama intikam almak için üniversiteyi kapattılar. Kimden? Sayın Ahmet Davutoğlu'ndan. Niçin ayrıldın, niçin demokrasi, hak, hukuk, adalet, üniversite diyorsun? Bu nedenle kapatıldı” diye konuştu.

Babacan: Tamamen hukuk dışı ve hasmane bir tutum

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kapatma kararına tepkisini, twitter sayfasında dile getirdi. Babacan, şunları kaydetti:

“Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı Kararı ile kapatıldığını öğrenmenin büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Yaşanan süreç, tamamen hukuk dışı ve iktidarın hasmane tutumundan ibarettir. Şehirli tüm arkadaşlarımın okullarını yaşatmak için gösterdikleri çabayı saygıyla selâmlıyorum.”

Karamollaoğlu: Siyasî ihtirasla kapatılması, akla, mantığa, vicdana sığmaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da twitter sayfasında yaptığı değerlendirmede, karara tepkisini şöyle ifade etti:

“Fuat Sezgin, İslâm Bilim Tarihine verdiği önem ve yaptığı katkılarla hatırlanan ender bir bilim adamımızdır. Yaptığı çalışmalarla ilme katkı yapan bir şahsiyetin ölüm yıl dönümünde, Şehir Üniversitesi’nin kapatılması üzücü bir tevafuk olmuştur.

Bir üniversitenin siyasî ihtirasla kapatılması ve öğrencilerin geleceği ile oynanması ne akla, ne mantığa, ne vicdana sığar. Bu üzücü atmosferde, Fuat Sezgin gibi ilim dünyamızda önemli yeri olan bir ismi rahmet ve minnetle anıyor, mücadelesinin anlaşılmasını temenni ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA