SİYASET
Giriş Tarihi : 04-07-2020 00:43   Güncelleme : 04-07-2020 00:49

İlhan Kesici: Akıl fukara olduğu zaman dil ukalâ olur

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Türkiye siyasetinin bir numaralı probleminin “dil problemi” olduğunu belirterek, “Akıl fukara olduğu zaman dil ukala olur” dedi.

İlhan Kesici: Akıl fukara olduğu zaman dil ukalâ olur

Eski Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Habertürk televizyonunda yayınlanan “Özel Röportaj”da, Mehmet Akif Ersoy’un sorularını cevapladı.

İlhan Kesici, TBMM Genel Kurulu’nda yapılan bütçe görüşmeleri sırasında grup başkanvekillerinin sıralarında oturduğunu, birbirlerine karşı müthiş öfkeli şekilde konuşan grup başkanvekillerinin, konuşmalar tamamlandıktan sonra ‘can ciğer kuzu sarması’ olduklarını ifade etti. Kesici, “Ama bu sertlik bölümü ahaliye / halka yansıyor, yumuşama bölümü yansımıyor. O görünmüyor. Çok yanlış” dedi.

Türk siyasetinin bir numaralı probleminin dil problemi olduğunu belirten Kesici, ‘Elinde bir düzeltme gücü olsa, siyasetin ilk önce neresini düzeltmeye başlarsın?’ diye sorulsa, ‘bu sertleşmiş olan dilden başlarım’ diyeceğini ifade eden Kesici, “Akıl fukara olduğu zaman dil ukalâ olur” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA