YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 04-07-2020 20:36   Güncelleme : 04-07-2020 20:38

Gülistan Doku, 182’nci günde de bulunamadı

Tunceli’de, 5 Ocak’tan beri kendisinden haber alınamayan arama çalışmaları devam eden Munzur Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Gülistan Doku, 182’nci günde de bulunamadı.

Gülistan Doku, 182’nci günde de bulunamadı

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, kaldığı yurttan 5 Ocak sabahı ayrıldı ancak bir daha kendisinden haber alınamadı.

Diyarbakır’da yaşayan ailesi, kaybolduğu gün Tunceli’ye gelerek, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Ailenin ihbarı üzerine arama çalışmaları başlatıldı. Yapılan araştırmalar sonunda Gülistan Doku’nun cep telefonunun en son Uzunçayır Baraj Gölü üzerindeki Sarısaltuk Viyadüğü’nde sinyal verdiği belirlendi. Görgü şahitleri de ifadelerinde, Gülistan’ı en son viyadükte gördüklerini belirtince, bölgede arama çalışmaları başlatıldı.

Uzunçayır Baraj Gölü içinde ve Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde bugün yapılan arama çalışmalarına Tunceli AFAD ekipleri, Ordu Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı sualtı arama kurtarma polis timi ile Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi katıldı. Ekipler, Doku’nun bulunması için gün boyu hem Uzunçayır Baraj Gölü yüzeyinde hem de göl dibinde balık adamlarla arama yaptı. Yapılan çalışmalarda bugün de Gülistan Doku’ya ait bir ize rastlanamadı.

Gülistan Doku’nun ağabeyi Ramazan Doku, su altında yapılan arama çalışmalarının 6 Temmuz’da sona erdirileceğini belirterek, “Aile olarak arama çalışmalarının durdurulmasını istemiyoruz. Gülistan bulununcaya kadar devam etsin” dedi.

Ramazan Doku, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı ekiplerin kullandığı sualtı arama robot kameralarıyla baraj gölünün daha geniş bir alanında arama yapılmasını talep ettiklerini, valiliğin de taleplerini inceleyeceğini belirttiğini söyledi.

Ramazan Doku, “Tunceli’nin her yanında kamera var. Kızımız uçup gitmediyse neden bulunmuyor? 6 aydır her gün işe gider gibi buraya gelerek Gülistan’ın cesedinin nerede çıkacağını bekliyoruz. Aile olarak perişan olduk” diye konuştu.

6 ay boyunca 50 ilden gelen ekip gülistan’ı aradı

Gülistan Doku’yu bulmak için Tunceli Valiliği’nin talebi ile İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla 50 ilden jandarma ve polis ekibi Tunceli’ye sevk edildi. Ekipler, 6 boyunca su altında 2 bin saat dalış yaptılar. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Sualtı Arama Timi (SAT), 3 kez Tunceli’ye gelerek arama çalışmalarına katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA