SİYASET
Giriş Tarihi : 11-09-2019 18:38   Güncelleme : 11-09-2019 18:41

Arınç: Yeni partiler erken doğuma zorlanıyor

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Ali Babacan Bey, bizin en gencimizdi. Gülümsemesi en güzel arkadaşımızdı. En akıllımızdı. En başarılımızdı. Tertemiz bir insandır. Bunların adeta erken doğuma zorlanmasını sevmiyorum” dedi.

Arınç: Yeni partiler erken doğuma zorlanıyor

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Habertürk televizyonunda katıldığı “HaberTürk Manşet” programında, yeni kurulacak olan partileri de değerlendirdi.

“Ben, onlara birilerinin yaptığı gibi ‘hain’ sıfatını kesinlikle yakıştıramam. Belki bu sıfatı gelişigüzel kullananların kendileri, o sıfata daha lâyıktır” diyen Arınç, şunları söyledi:

Ali Babacan, tertemiz bir insandır

“Ali Babacan Bey, bizin en gencimizdi. Gülümsemesi en güzel arkadaşımızdı. En akıllımızdı. En başarılımızdı. Yani ona benim söyleyebilecek hiçbir şeyim yok. Tertemiz bir insandır.

Ahmet Davutoğlu Bey’i danışmanlığından tanıyorum. Bir hoca olarak kitaplarından biliyorum ve en son bir buçuk yıl kadar da Başbakan Yardımcılığını yaptım. O da, şahsı da, ailesi de, her iki ailesi de çok önemli.

Ali Babacan, bizim için, İlahiyat Fakültesinde hemen hemen 60’lı yıllarda başörtüsü mücadelesini tek başına veren Hatice Babacan, onun halasıdır. Biz, Ali Babacan’dan önce halasını tanımıştık; ama Ankara’da babası itibarıyla da Ankara’nın en sevilen esnafı olarak bilinir. 100 yıllık bir müesseseyi Ali Babacan bıraktı, AK Parti’nin kuruluşuna geldi. Şimdi bunlar, kişi olarak birbirimize olan sevgilerimiz. Onun yanında ismi geçen bütün arkadaşlarımız. Hepsi bizim çok sevdiğimiz, çok değerli insanlarımız. Ben, onlara birilerinin yaptığı gibi ‘hain’ sıfatını kesinlikle yakıştıramam. Belki bu sıfatı gelişigüzel kullananların kendileri, o sıfata daha lâyıktır.

Bunlar, temiz insanlardır; ama siyasette yanlış yapıyorlar. Sadece yanlışlıklarını söylemeliyiz. Onları bu yanlıştan vazgeçirmek için ne gerekiyorsa yapmalıyız; çünkü bu yanlış ortaya çıktığı zaman, kendileri çok daha fazla zarar görecek.”

Erken doğuma zorlanıyorlar

Arınç, “Neden böyle düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine de, “Onları parti kurmaya götürecek bir hareket, bizden gelmemeli. Biz, kucaklayıcı olmalıyız. Her şeyi yaptık ama yine de parti kuracaklar; o zaman hiçbir şey diyemeyiz. Ne halleri varsa görsünler deriz. Çünkü ben, bunların, yani şu veya bu şekilde kötülenmesini, kötü sıfatlarla anılmasını, adeta bir erken doğuma zorlanmasını sevmiyorum. Doğru da bulmuyorum. İkincisi, onları kendilerini savunacak durumda bırakmamak lâzım.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA