Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-09-2019 21:05   Güncelleme : 11-09-2019 21:25

İmamoğlu: Belediyeler toplantısı, güzel, verimli, iyi bir başlangıç oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıyı, “Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç” diye değerlendirdi.

İmamoğlu: Belediyeler toplantısı, güzel, verimli, iyi bir başlangıç oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir belediye başkanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplantıda ortak komisyon kurulması teklifinin kabul edildiğini söyledi. İmamoğlu, şu açıklamada bulundu:

Ortak komisyonla yasal düzenleme sürecine dahil olacağız

“Verimli bir buluşma oldu. Bence iletişim açısından çok değerli bir buluşmaydı. Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ediyoruz. Tümüyle sorunlar konuşuldu. Nasıl bir yöntem belirleyeceğimiz konuşuldu. Hatta bizin bir komisyon önerimiz oldu. Yani bir komisyon marifetiyle süreçlere dahil olmamız gerektiğini ilettik, öneri olarak. Kendileri kabul etti. Hem Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerden, hem AK Parti’li büyükşehir belediyelerinden ortak bir komisyon kurulması yönünde bir karar verildi. Bu komisyon, hem yasal düzenlemeler sürecine katılacak, hem de sürdürülebilir iletişim kanalının oluşması noktasında böyle bir misyonu olacak diye karşılıklı bir görüş belirtildi ve akabinde karşılıklı sorular soruldu. Sayın Bakanlar da cevaplar verdiler. Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç…”

İmamoğlu’nun sandalyesi kırılınca…

Kulis iddialarına göre, toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu sandalyenin ayağının kırılması sebebiyle İmamoğlu sendeledi ve düştü. İmamoğlu, hemen toparlanıp ayağa kalktı.

“İmamoğlu’nun ayağını kaydırdılar” esprileri arasında gülüşmeler yaşanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bir şey yapmadık; sandalyeyi sen kırdın. Parasını ödemen lâzım” diyerek nükte yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA