YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 09-07-2020 03:30

Arızalanan askerî helikopteri sarp alana başarıyla indirdi

Bingöl’de operasyona katılan askerleri birliğe taşıyan helikopterde teknik arıza meydana geldi. Askerî pilot, helikopteri zaruri olarak ormanlık ve sarp alana can kaybına sebep olmadan indirmeyi başardı. Helikopterde bulunan 7 personel ve 3 mürettebattan yaralanan da olmadı.

Arızalanan askerî helikopteri sarp alana başarıyla indirdi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, kırsal alanda operasyona katılan askerleri birliğe nakletmek için akşam saatlerinde bölgeye askerî helikopter sevk etti. Askerleri birliğe götürmek üzere hareket eden helikopterde saat 18.00 sıralarında teknik bir arıza meydana geldi. İçerisinde 3 mürettebat ile 7 personelin bulunduğu helikopter, zaruri olarak ormanlık ve sarp alana indi. Askerî pilotun başarıyla gerçekleştirdiği zaruri iniş sırasında can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi. Kazanın ardından bölgeye 5 Özel Harekât timi sevk edildi.

Bingöl Valiliği, olay hakkında yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bingöl’ün Genç ilçesi, Akpınar köyü mülki sınırları içerisinde, 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında, İl Jandarma Komutanlığı’nca gerçekleştirilen operasyonda görevli timleri aldıktan sonra dönen Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’na ait genel maksat helikopterinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle ormanlık ve sarp alana zorunlu iniş yapmıştır. Helikopterde bulunan 7 personel ve 3 mürettebatta herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir. Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı 5 Jandarma Özel Harekât (JÖH) timi bölgeye intikal etmiştir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA