EKONOMİ
Giriş Tarihi : 09-07-2020 18:30   Güncelleme : 10-07-2020 06:06

“TikTok” üzerinden sanal para operasyonları mı yapılıyor?

15 saniyelik videoların yayınlandığı ve dünya genelinde 500 milyon kişinin kullandığı sosyal medya mecralarından “Tik Tok” sanal para operasyonları yapıldığı iddia ediliyor.

“TikTok” üzerinden sanal para operasyonları mı yapılıyor?

Merkezi Londrada bulunan ve Arapça olarak basılan Şarkul Avsat’ın İstanbul bürosu tarafından yayınlanan bir haber, bu konuya dair ihtimalleri gündeme getiriyor.

“TikTok çılgınlığı kripto para piyasasına da yön veriyor” başlıklı haber, şöyle:

İnternette ünlenen esprili bir görsel kullanılarak 2013 yılında yaratılan Dogecoin (DOGE) yükselişe geçti.

TikTok fenomeni James Galante’nin “25 dolar yatırın” çağrısı üzerine harekete geçen piyasalarda Dogecoin’in değeri yüzde 50’den fazla arttı.

Galante, Çin merkezli sosyal medya uygulamasındaki hesabında geçen hafta paylaştığı videoda, şimdi verilecek 25 doların ileride 10 bin dolar olarak geri döneceğini belirterek, Dogecoin’e yatırım çağrısında bulunmuştu.

Videonun viral olmasıyla birlikte çok sayıda kişi bu kripto para birimine yatırım yaptı. Video paylaşıldığı zaman 0,0023 dolar karşılığında alınabilen bir Dogecoin, 0,0056 seviyelerini görse de, şu sıralar 0,0047 dolar karşılığında işlem görüyor.

TikTokçu Galante’yse Dogecoin’le ABD dolarının değerinin eşitleneceği düşüncesinde.

Diğer yandan kripto para uzmanları, bunun Dogecoin’i değerini önce yükseltip sonra düşürerek para kazanmaya çalışan büyük sermayedarların işi olabileceğini belirterek uyarıda bulunuyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA