SİYASET
Giriş Tarihi : 10-07-2020 20:45

“Batının tepkisine takılmayalım, kutuplaşmaya da yol açmayalım”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılacak olması konusunda yeni bir mesaj yayınladı. Bu sevindirici adımın yeni bir kutuplaşmaya sebep olmasına fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “İnanıyorum ki, Türkiye’nin problemlerini ancak birlik ve beraberlik havası içerisinde çözebiliriz” dedi.

“Batının tepkisine takılmayalım, kutuplaşmaya da yol açmayalım”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Ayasofya hakkında alınan karar, yıllarca bunun mücadelesini veren bizler ve milletimiz için sevindirici bir adımdır.

Fakat böylesine önemli bir mâbet üzerinden yeni bir kutuplaşma havası oluşursa, bu, her şeyden önce Ayasofya’nın mânâsına uygun olmayacaktır.

Bu konuda Batı âleminden gelecek tepkilere de takılıp kalmayalım.

‪Herkes bilmelidir ki, bu konuyu lehte veya aleyhte siyasî malzeme yapmak, siyasî bir şova dönüştürmek, Fatih Sultan Mehmet Han’ın mirasına ve fethin ruhuna yakışır bir davranış olmayacaktır.

Ayasofya’yı açalım, namazımızı edâ edelim; ardından hızlıca dönüp, Türkiye'nin çözülmesi gereken sorunlarını ele alalım. Bugün enerjimizi, adaletten ekonomiye, dış politikadan eğitime; var olan devasa problemlerin çözümüne harcayalım.

Bu problemlerin üstünü örtmek için, Ayasofya üzerinden oluşturulacak bir kamplaşma ortamının doğmasına da kesinlikle müsaade etmeyelim.

İnanıyorum ki, Türkiye’nin problemlerini ancak birlik ve beraberlik havası içerisinde çözebiliriz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA