TOPLUMSAL
Giriş Tarihi : 11-07-2020 22:26   Güncelleme : 11-07-2020 22:36

24 Saat Geçmeden İkinci Tahliye

Sağlık sorunları bulunan tutukluların tahliyesine bir yenisi daha eklendi

24 Saat Geçmeden İkinci Tahliye

2015 yılında Uşak’ta düzenlenen AK Parti mitinginde, bozkurt işareti yapan MHP’li bir kadının Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındığını haber yaptığı için gözaltına alınan ve daha sonra “FETÖ” üyesi olduğu suçlamasıyla tutuklanan Gazeteci Mevlüt Öztaş'ın kız Büşra Öztaş, TV5 canlı yayınına katılarak, babasının cezaevinde böbrek yetmezliği, yüksek tansiyon, astım ve pankreas kanseriyle mücadele ettiğini, kendisinden haber alamadıklarını belirterek, yetkili mercilerden yardım istemişti. Öztaş, o yayından kısa bir süre sonra, önce babasından gelen telefonla haberdar olmuş ardından Mevlüt Öztaş sağlık durumunu nedeniyle tahliye edilmişti.

Tutuklu Yönetmen Fatih Terzioğlu'nun eşi Esra Terzioğlu'da, Selim Akduman'la Perde Arkası programına katılarak, eşinin yaşadığı sağlık sorunlarını dile getirdi. Yayından kısa bir süre sonra, sağlık kurulunun verdiği infaz erteleme raporu adli tıp kurumuna ulaştı ve 4. derecede kanser hastası olan Fatih Terzioğlu tahliye edildi.

Esra Terzioğlu, tahliye haberinin ardından sosyal medya hesabından "en başından beri duaları ile, destek mesajlari ile,sosyal medyadaki gayretleri ile beni hiç yalnız bırakmayan siz değerli arkadaşlar size de çok teşekkür ederim. Rabbim herkesi feraha çıkarsın, beklediğine tez zamanda sağlıkla kavuştursun. Bütün çocukların yüzü gülsün.amin." mesajını paylaştı.

Programın tamamı için;


https://www.youtube.com/watch?v=8VjymXlGh5s

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA