GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-07-2020 20:49   Güncelleme : 14-07-2020 16:31

Ayasofya'yı, 'Milli Görüş' zinde tuttu

Ayasofya'nın, Cami olarak ibadete açılmasını değerlendiren Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, 86 yıl gecikmeli alınan kararda kimlerin etkili olduğunu anlattı.

Ayasofya'yı, 'Milli Görüş' zinde tuttu

Bilali Yıldırım'ın sunuculuğunda TV5 ekranlarında yayınlanan, "Buyurun Başlıyoruz" programında konuşan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, hükümetin aldığı karara muhalefetinde sessiz destek sağladığına dikkat çekti.

MİLLİ GÖRÜŞ ZİNDE TUTTU

Kurdaş, 86 yıl gecikmeli alınan kararı zinde tutan hareketin Milli Görüş olduğunu söyledi. Kurdaş, "Bir tarafta Ayasofya'nın açılmasını talep eden bu millet var, Milli Görüş hareketi Aysofya gündemini zinde tutuyordu ve sadece Milli Görüş hareketinde değil diğer siyasi partilerde Aysofya'nın bir yeri vardı. Açılması isteniyordu ama kimisi diyordu ki, şimdi değil başka zaman kimi başka şeyler söylüyordu. Sonuçta Kemal Kılıçdaroğlu'da çıktı ve dedi ki, "Ayasofya'nın açılmasını Cumhuriyet Halk Partisi karşı çıkmaz" dedi.

AYASOFYA'NIN CAMİ OLARAK İBADETE AÇILMASI

Alınan karara ilişkin Batı'nın tavrını da değerlendiren Kurdaş, "Bizi ilgilendirmemesi lazım. Ayosafya'nın Cami olarak ibadete açılacak olması bizim için çok önemli. Danıştay'ın aldığı karar, Ayasofya'nın vakfiyeye uygun ve Cami olarak ibadete açılması şeklindedir. Bir takım tartışma çıkacaksa, hükümeti bağlayacak şekilde, sağına soluna kilise yapayım şeklinde bir hukuk kararı yoktur. Dönemin Bakanlar Kurulu kararına ilişkin bir karar yoktur. Danıştay kararı, bütünüyle Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesini esas almaktadır ve emretmektedir" şeklinde konuştu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=28LPK4wk1mM

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA