SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2020 17:43

Karamollaoğlu: Milletimizin fedakarlığı sayesinde altüst oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu: Milletimizin fedakarlığı sayesinde altüst oldu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin 4'üncü yılı dolayısıyla AA'ya açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "15 Temmuz'a giden süreç nasıl ortaya çıktı?' sorusunun cevabı verilmeden, Türkiye'de 15 Temmuz gibi kalkışmaların bir daha olmayacağını garanti etmek mümkün değil." dedi.

15 Temmuz'un Türkiye için tarihi bir kırılma anı olduğunu belirten Karamollaoğlu, 15 Temmuz'un asıl muhtevasının iyi anlaşılması gerektiğini vurguladı.

15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN FEDAKARLIĞI SAYESİNDE ALTÜST OLDU

Darbenin hukuksuzluk ve demokrasinin dışına çıkmak anlamına geldiğini ifade eden Karamollaoğlu, "15 Temmuz, bu ülkeye karşı yapılan kirli hesapların, milletimizin azim ve fedakarlığı sayesinde altüst olduğu gündür." değerlendirmesinde bulundu.

12 EYLÜL VE 28 ŞUBAT'IN BİZATİHİ MAĞDURU OLDUK

Yakın tarihte 1960, 1971, 12 Eylül ve 28 Şubat darbelerine şahit olduklarını hatırlatan Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Özellikle 12 Eylül ve 28 Şubat'ın bizatihi mağduru olduk. Erbakan Hocamızla birlikte 12 Eylül'de hapse girdik. Bundan dolayı asker postalı altında bir idarenin ne demek olduğunu en iyi bilenlerden birisi Milli Görüş hareketi mensuplarıdır. Bu sebeple biz, 15 Temmuz başta olmak üzere, bütün darbelere karşıyız ve hiçbirini tasvip etmeyiz."

O GECE AK PARTİLİ İLE CHP'Lİ, MHP'Lİ İLE SAADET PARTİLİ TANKLARIN ÖNÜNE ÇIKTILAR

15 Temmuz gecesinde milletin büyük bir destan yazdığını ve darbe hukuksuzluğunun karşısında olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, "Bakınız o gece alanlarda sadece bir veya iki partiye mensup insanlar yoktu. Her siyasi partiden, her ideolojiden insanı görmek mümkündü. AK Partili ile CHP'li, MHP'li ile Saadet Partili yan yana tankların önüne çıktılar ve bu girişime karşı göğüslerine gere gere mücadele ettiler." ifadelerini kullandı.

SÖZ KONUSU VATAN OLUNCA SİYASET TEFERRUAT OLUR

Darbe girişiminin yaşandığı gece, kendi teşkilatlarından olan vatandaşların da şehit olduğuna ve yaralandığına dikkati çeken Karamollaoğlu,"Söz konusu vatan olunca milletimiz için siyaset teferruat oluyor. O gece en önemli motivasyon, ülkemizin geleceğiydi ve o gelecek için millet büyük bedel ödedi, ancak ülkesini darbeye ve darbecilere teslim etmedi."diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA