SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2020 23:52   Güncelleme : 14-07-2020 23:55

Özdağ: Gülen, bana çanta dolusu para gönderdi

13 Eylül 2015 tarihinde AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen ve ilk kez 2011 seçimlerinde Manisa'dan seçilerek meclise giren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Temmuz darbe girişimin sadece AK Parti'ye değil, muhalefete de yapıldığını belirterek, darbeye karşı çıkan herkesin baştacı olduğunu söyledi.

Özdağ: Gülen, bana çanta dolusu para gönderdi

Darbe Girişimi Komisyonu Başkanvekilliği görevinde bulunan AK Parti eski milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz'ın sunduğu Kulis Ankara programına konuk oldu. Özdağ, daha önce Amerika'ya gittiğini ve Fehullah Gülen'i Türkiye'ye davet ettiğini, Gülen'in ise 2011 seçimlerinde kendisine çanta dolu para gönderdiğini anlattı.

GÜLEN, ÇANTA DOLUSU PARA GÖNDERDİ

Devlet bir partinin cemaatin olamaz, devlet ele geçmez ve devlete sahip çıkılır, açıklamalarında bulunan Özdağ, Fethullah Gülen'in kendisine de çanta dolusu para gönderdiğini söyledi. Özdağ, "Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler kim olursa olsun, evet bizde alkışladık, bende okullarını gördüm, takdir ettim. Devlet onlardan daha iyi okul yapmalıydı. Neden bir cemaat daha iyi okul yapar. Güç olarak, bakanları kendi uçalarında götürür. Neden bunu yaparlar. Ben bir defa gittim, gitmem bir daha dedim. Ben kimsenin vekili olmam dedim. Ben milletvekili adayı olduğumda Fethullah Gülen bana bir çanta dolusu para gönderdi" dedi.

Özdağ, konuşmasının devamında, "Seçimde adayım, birgün bunlarım imamları geldi. Tabi, 2011 seçimlerinde müthiş destek verdiler. Milletvekili olunca, tırnak içinde söylüyorum, "Selçuk Bey, hocaefendi sizi çok seviyor. Dedi ki, senin paran yok. Selçuk Bey ile ilgilenin" dedi. Evet, dedim. Benim param yok. Seçim masrafları için size küçük bir destek gönderiyor. Getirdiler, ne var dedim. Bilmiyoruz. Belki çantayı açacaklar, kameraları var. Alıyım, almayayım diyorum. Çünkü, Türkçe olimpiyatları yapıyorlar, okullar var, referandum yapılmış Türkiye'de. Sonra dedim ki, Selçuk alma, sen kimsenin vekili olma dedim. Hiçbir cemaatin, ekolün olma dedim. Bu para benim mi, madem benim, götürün bunu bir yerlere verin dedim. Ciddi şekilde darılmışlar, kızdılar" şeklinde konuştu.

GÜLEN'LE GÖRÜŞTÜM, TÜRKİYE'YE DAVET ETTİM

Zamanında Amerika'ya giderek Fethullah Gülen'le görüştüğü belirten Özdağ, aralarında geçen görüşmeyi şu şekilde aktardı; "Gittim ve görüştüm. Bu yapının helallerle haramları karıştırdığını gördüğüm için kendisine, Türkiye'ye dönün cemaatinizin başına geçin dedim. Gelmeyeceğim dedi. AK Parti 3 dönem daha iktidarda kalmalı dedi. Döndüğünüz zaman söyleyin dedi, 3 dönem yasağını kaldırsınlar dedi. 3 dönem yasağı doğru değildir, dedi. AK Parti'yi kullanmak istiyordu, Fransa'dan bir uçak kalkmıştı Tahran'a ve Washginton'dan bir uçak kalkacaktı, Humeyni gibi gelmek isteyecekti. Yavuz Sultan Selim Han'ın kaftanını çalmak istediler. Arkadaşlarım mani oldular. Kendisine dedim ki, niye gelmiyorsunuz Türkiye'ye? Gelirsem, başınızdaki belalar köpürür dedi. Köpürsün dedim. Menderes bedel ödedi, Erbakan hükümetini bıraktı, Yazıoğlu öldürüldü dedim. Gelin, beraber bedel ödeyelim dedim. Hem bir yandan Amerika bunu kullanmasın diye düşünüyorum, gelsin Türkiye'ye. Hem de bazı cinayetlere karıştıklarına karşı kafamızda istifhamlar vardı. Çünkü devleti ele geçirmişler, kumpaslar yapıyorlar. Hukuk, emniyet, ordu, sermaye ellerinde, diyorlar ki biz her şeyi yaparız, şimdi de aynı şekilde ve dönmedi"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA