GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 00:06   Güncelleme : 15-07-2020 16:26

Adil Öksüz'ü, büyükelçilik paketledi; Kılıçdaroğlu, seçilmiş iktidarın yanındaydı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattı.

Adil Öksüz'ü, büyükelçilik paketledi; Kılıçdaroğlu, seçilmiş iktidarın yanındaydı

Darbe Girişimi Komisyonu Başkanvekilliği görevinde bulunan AK Parti eski milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz'ın sunduğu Kulis Ankara programına konuk oldu.

KILIÇDAROĞLU, SEÇİLMİŞ HÜKÜMETİN YANINDAYDI

Darbe gecesi yaşanılanları da aktaran Selçuk Özdağ, o dönem MHP'de olan Ümit Özdağ ve CHP'li Engin Altay ile yaptığı görüşmeleri aktardı. Ümit Özdağ'a, "direnelim bizim direnmemiz yetmez" dediğini ifade eden Selçuk Özdağ, Engin Altay'a da darbe olduğunu söylediğini onunda kendisine, Kılıçdaroğlu'nun selamları var, seçilmiş hükümetin yanındayız. Seçilmiş Cumhurbaşkanının yanındayım. TBMM'nin yanındayım" dediğini aktardı ve (siyasilere) kaçtı derseniz, Hayati Yazıcı'da kaçtı, kaçtı derseniz Sn. Binali Yıldırım'a da kaçtı demeniz lazım. Hiç kimse kaçmadı, bu doğru değil. 15 Temmuz sadece iktidara karşı yapılmadı. Evet, iktidarı terbiye etmek adına yola çıktılar ama tırnak içinde söylüyorum 17 – 25 Aralık hakikate dayalı bir kumpastı. O nedenle darbeler sadece iktidarlara karşı yapılmaz, darbeler muhalefete karşı da yapılır. Darbeler demokrasiye karşı yapılır.

DARBE KOMİSYONU'NDA NELER YER ALMADI

Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanvekili olarak görev yaparken, rapor yazıldığında, taslak bana geldiğinde, taslakta önemli noktaların olmadığını gördüm. Mesela, 2009 yılında Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düşürüldükten sonra, bunlar bu helikopterin çok önemli noktalarını söktüler. Sonra mahkemelerde şunu söylediler, "biz bunu hobi olarak yapıyorduk" dediler. Mahkeme başkanı ve hakimler başka parçalarda evinizde var mı diye sormadılar. Çünkü, orada bulunan insanlarda aynı yapının elemanlarıydı. Çoğu tutuklandı, aynı insanlar, helikopterin parçalarını sökenler, sonra 15 temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde bunlar Sn Erdoğan'ın otelini basmaya giden adamlardı. Bu konu, taslakta olmazsa müdahale edilmez mi, ettim.

ADİL ÖKSÜZ NEREDE?

Adil Öksüz hakkında da açıklamalarda bulunan Selçuk Özdağ, Öksüz'ün Amerika'ya götürüldüğünü ve bunun bir büyükelçilik tarafından yapıldığını söyledi. Özdağ, "Amerika'ya götürüldü ve bir büyükelçilik tarafından bir pakete konuldu ve bu büyükelçiliklerin paketleri aranmaz ve şuan yurtdışında, korunuyor kendisi, arazi almaya gelmişlerdi, Türksatı basanlarda arazi için gelmişlerdi. (Darbe Aaraştırma Komisyonu) Saat 14'te MİT'e gelen şahısla ilgili daha iyi bir inceleme yapabilirdik, kafamdaki soru işareti. Bütün herkesi komisyona davet edebilirdik. Gelir, gelmez, davetiye yazmalıydık, burada eksik görev yaptık. Üçüncü olarakta, bu Adil Öksüz ve yurt dışına kaçanlarla ilgili çok daha iyi çalışmalar yapabilirdik. Daha cesur olabilir, daha iyi çalışmalar yapabilirdik" şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA