GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 16:51   Güncelleme : 15-07-2020 16:58

Karamollaoğlu: Bu ülke iktidarı ve muhalefeti ile bizimdir.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu: Bu ülke iktidarı ve muhalefeti ile bizimdir.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Balgat Eğitim Merkezinde haftalık basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. AK Parti iktidarına eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, "Türkiye’nin 15 Temmuz'dan çok büyük ders çıkarması gerekir. Bugün FETÖ ile mücadele ediyoruz diyen iktidar, tam 15 yıl FETÖ'yle kucak kucağa oldular." dedi.

Sözlerine Rize Çayeli, Artvin Yusufeli ve Erzincan'da yaşanan sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başlayan Karamollaoğlu, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına da değindi. Ermenistan'ı saldırgan tavrı sebebiyle kınadığını belirten Karamollaoğlu, kardeş Azerbaycan'ın da yanında olduklarını ifade etti.  

AYASOFYA'DA EN BÜYÜK PAY MİLLİ GÖRÜŞ MENSUPLARINA AİTTİR

Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, "Biz bu adımdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanına da, hükümete de müteşekkiriz. Merhum Erbakan Hoca'mız yarım asır evvel bu milletin gündemine Ayasofya konusunu sokmuştur. Bugün Ayasofya tekrar ibadete açıldıysa bunda şüphesiz en büyük pay merhum Erbakan Hoca'mıza ve bu konuda gayret gösteren Milli Görüş Hareketi mensuplarına aittir." dedi.

Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar:

- 15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, o gece gazi olan ve mücadele eden tüm vatandaşlarımıza minnetlerimi sunuyorum.

- Türkiye’nin 15 Temmuz'dan çok büyük ders çıkarması gerekir. Bugün FETÖ ile mücadele ediyoruz diyen iktidar, tam 15 yıl FETÖ'yle kucak kucağa oldular. 15 Temmuz'a bütün millet direnmişti sadece Ak Partililer değil. Hatta bir kısım Ak Partililer ortadan kayboldular.

- Darbe girişimine bu millet topyekün karşı çıktı.

LİYAKATA ÖNEM VERİLMEDİĞİ İÇİN 15 TEMMUZ OLDU

- Liyakata önem verilmediği için 15 Temmuz darbe girişimi meydana geldi. 15 Temmuz bir felaket sinyali verdi, çok şükür milletimiz ayağa kalktı buna dur dedi. 15 Temmuz bitti mi? Hayır. Geriye kalanları temizlemeye çabalıyorlar.

- 15 Temmuz gazi ve şehitleri için toplanan paralara ne oldu? Neden mağdurlara bu paralar verilmedi? Bunun hesabı verilmeli.

- FETÖ’cüleri temizliyoruz adı altında rakiplerini elemine ediyorlar. FETÖ’yle alakası olmayan kişileri FETÖ’cü damgasıyla devletten uzaklaştırıyorlar. Eğer gazeteciyse, muhalif bir yerde duruyorsa onları işlerinden edip hapse atıyorlar.

- Şu kutuplaşma dilini, Allah rızası için bırakın. Biz, birbirimizin kardeşiyiz, bu ülke iktidarı ve muhalefeti ile bizimdir.

YANLIŞ DİYEN HERKESİ HAİN İLAN EDİYORSUNUZ

- Devlet denetçileri ne oldu? Hepsi kayboldu. Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz demokratik olarak kendi mezarınızı kendiniz kazıyorsunuz. Yaptığınız yanlışların görülmesini istemediğiniz için tedbir alamıyorsunuz. Size yanlış yapıyorsunuz diyen herkesi hain ilan ediyorsunuz.

ABD'Yİ KENDİNİZE KILAVUZ SEÇERSENİZ...

- 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında, Amerika'nın olduğunu herkes biliyor. Hükümet hâlâ 'Amerika, stratejik müttefikimiz diyor. ABD'yi kendinize kılavuz olarak seçerseniz belalardan kurtulamazsınız. 

VAKFİYEYE KARŞI ÇIKILMAZ

Ayasofya üzerinden kutuplaştırma meydana getirmenin asla doğru olmadığını belirten Karamollaoğlu, "Ayasofya kararına karşı çıkanlara sesleniyorum, bu olmaz. Vakfiyeye karşı çıkılmaz, vakfiyenin şartlarının değiştirilmesi doğru olmaz. Bu konuda ben muhalefete de müteşekkirim, muhalefet olmalarına rağmen bu kararı tebrik ettiler." değerlendirmesinde bulundu. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA