SİYASET
Giriş Tarihi : 18-07-2020 18:38   Güncelleme : 18-07-2020 18:54

Şehit aileleri ve gaziler için toplanan 340 milyon TL aranıyor

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen saadet partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, 15 Temmuz’un yıl dönümünde gazi ve şehit ailelerinin sorunlarını gündeme taşıdı

Şehit aileleri ve gaziler için toplanan 340 milyon TL aranıyor

Darbe girişiminin her yönüyle aydınlatılmadığı sürece geleceği öngörmenin mümkün olmayacağını söyleyen Karaduman, iktidarın geçen 4 yıldaki uygulamalarını eleştirdi. Şehit aileleri ve gazileri için toplanan 340 milyon liranın akıbetinin bilinmediğini ifade eden Karaduman, “340 milyon lira; ‘vakfın hesabında duruyor’ deniliyor. Geçtiğimiz günlerde haklarını isteyen gazilerimize güvenlik güçleri müdahale etmişti. ‘Bizim için toplanan paralar nerede?’ sorusunu sormak gazilerimiz en doğal hakkıdır” dedi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısıyla gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde şehit olan vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Karaduman, sağcısı solcusu bütün partilerin darbeye karşı çıktığına vurgu yaptı.  

İKTİDAR YANDAŞI HERHANGİ BİR İNCELEME BAŞLATILMADI

Karaduman, darbe girişiminin her yönüyle tamamen aydınlatılmadığı sürece geleceği öngörmenin mümkün olmayacağını dile getirerek, “Geçtiğimiz 4 yıllık süreçte iktidarın uygulamaları; FETÖ zihniyetini oluşturan yanlışları ortadan kaldırmaya yönelik değil, iktidara muhalif kişileri tasfiye etmeye yönelik olmuştur. Cumhurbaşkanı’nın da ifadesiyle; tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan yapılanmada en ağır bedel ibadet kısmını oluşturan kesimlere ödetilmiştir. 15 Temmuz’un darbe girişimine doğrudan dâhil olma ihtimali bulunmayan öğrenci, öğretmen, memur, gazeteci gibi kesimlere yönelik uygulamalar ciddi mağduriyetlere sebep oldu” diye konuştu.

GAZİLER, TEREDDÜT ETMEDEN HAKLARINI ARAMALI

15 Temmuz şehit aileleri ve gazileri için toplanan paraların akıbetinin bilinmediğini söyleyen Karaduman, “Toplanan 340 milyon liranın akıbeti her soruşumuzda cevap aynı oldu; ‘vakfın hesabında duruyor’ deniliyor. Geçtiğimiz günlerde haklarını isteyen gazilerimize güvenlik güçleri müdahale etmişti ancak ‘Bizim için toplanan paralar nerede?’ sorusunu sormak bütün gazilerimizin ve şehit yakınlarının en doğal hakkıdır. O hain kalkışmada bütün partilere mensup vatanseverler herhangi bir çekince duymadan ve tereddüt etmeden sokaklara çıktı” ifadelerini kullandı. 

Muhammed Vefa

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA