SİYASET
Giriş Tarihi : 20-07-2020 18:52   Güncelleme : 20-07-2020 18:59

'Beni ihraç edemezsiniz'

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan vekil bu karara sert tepki gösterdi.

'Beni ihraç edemezsiniz'
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un basına yansıyan açıklamaları nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini söyledi. Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık fiyatı açıklamasına dün sert tepki göstermişti.
 
BİZE HER YERDE YOK SAYIYORLAR, MUHALEFET Mİ ETTİK SİZE?
Enginyurt, son aylarda AK Parti'ye karşı eleştiri ve tepki içeren konuşmalara imza atmıştı. Cemal Enginyurt son olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AK Parti'yi eleştirmişti. Enginyurt, “Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?” ifadelerini kullanmıştı.
 
'BENİ İHRAÇ EDEMEZSİNİZ'
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İhraç! Hainler, satanlar, korkaklar, arkadan vuranlar, yolda bırakanlar, dalkavuklar için kesin çözümdür. İhanet etmedim, liderimi satmadım, korkmadım, yolda bırakmadım, dalkavuk olmadım, o sebepledir ki; beni ihraç edemezsiniz. Ben gereğini yaparım. Ülkücülük şereftir, şerefin tavizi olmaz" dedi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA