SİYASET
Giriş Tarihi : 21-07-2020 00:32   Güncelleme : 21-07-2020 09:58

Kavuncu: Ekonomik ve siyasi gidişat erken seçimi getirebilir

TV5 ekranlarında Mehmet Ali Kayacı'nın hazırlayıp sunduğu 'Buluşma Noktası' programına konuk olan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yaşanan ekonomik buhran ve siyasi gelişmeler hükûmeti erken seçime zorlayabilir dedi.

Kavuncu: Ekonomik ve siyasi gidişat erken seçimi getirebilir
Her Pazartesi saat 22:00'da TV5 ekranlarında yayınlanan Mehmet Ali Kayacı'nın hazırlayıp sunduğu 'Buluşma Noktası' programı bu hafta İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu konuk etti.
 
Programın başında Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıldönümü dolayısıyla birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Kavuncu, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasından mutluluk duyduklarını belirtirken bu kararın tamamen siyasi hamle olduğunu savundu.
 
Programın devamında Mehmet Ali Kayacı'nın erken seçim olabileceğini düşünüyor musunuz sorusuna böyle bir ihtimal var diyerek yanıt veren Kavuncu şu açıklamalarda bulundu:
 
Ben seçimlerin 2023'ü bulmayacağını ama bu sene olma ihtimalinin düşük olduğunu hissediyorum. Seçimler 2023'ü bulmaz çünkü şartlar bu hükûmeti erken seçim yapmaya zorlayacaktır. Ekonomiyi kontrol etmekte çok güçlük çekiyorlar 3-4 ay sonra bunun artık kontrol edilemeyeceğini anlayacaklar ve bu gidişattan dolayı toplumsal güveni kaybedecekleri için bu güveni tekrar tazelemek mecburiyetinde olduklarını hissedecekler. Ekonomik problem var ve seçimler ne kadar gecikirse kaybetme ihtimali o kadar artacaktır. Problem büyümeden en doğru zamanlamada bunu yapmak isteyeceklerdir.
 
YENİ KURULAN PARTİLERİN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN ERKEN SEÇİM OLABİLİR
Ekonomik nedenlerin yanı sıra siyasi gelişmelerin de erken seçim ihtimalini artırdığını vurgulayan Kavuncu daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:
 
Mesela 24 Haziran seçimlerinin sebebi bence bizdik. O erken seçim kararı yeni kurulmuş bir partinin önünü kesmek için alınmış karardı. Yapıldı ve bunun başarılı olduğu da görüldü. Çünkü 24 Haziran seçimleri bizi çok zorlu bir sürecin içerisine soktu. Henüz tüm hazırlıklarınızı tamamlamadan cepheye giderseniz istediğiniz sonucu almanız çok zordur. Şimdi o taktiğin çalıştığı görüldüğü için bu yüzden yeni kurulan partilerin önünü kesmek için erken seçim isteniyor olabilir.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA