YAŞAM
Giriş Tarihi : 23-07-2020 12:18   Güncelleme : 23-07-2020 12:24

Çarşamba'da toprak müdafaası devam ediyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde köylüler verimli toprakları ellerinden gitmesin diye mücadeleye devam ediyor.

Çarşamba'da toprak müdafaası devam ediyor

Çarşamba Ovası’nda kurulumu devam eden biyokütle enerji santrali hakkında Danıştay 6. Dairesi, bu kez yeni bilirkişi heyeti oluşturulmasına hükmetti. Daha önce hazırlanan bilirkişi heyetinin raporunu ‘bilimsel açıdan yetersiz’ bulan daire, daha kapsamlı bir rapor istiyor.

İdare mahkemesi geçen sene çarşamba Ovası'nın birinci derecede tarım arazisi olduğunu belirterek santral yapımına "dur" demişti. Santral şantiyesi de geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile mühürlendi. Ancak Danıştay'ın yeni bilirkişi raporu talep etmesine şüpheyle yaklaşılıyor.

KAYBEDİLEN İHALE MASA BAŞINDA GERİ ALINMAYA ÇALIŞILIYOR

Samsun Çevre Platformu: Ortada sadece bir şirketin sermaye gücü değil, yerel siyasetçilerin sahip çıktığı ve arkasında durduğu ve de kamu yönetiminin boyun eğdiği ciddi bir güç olduğu görülüyor. Yargıya müdahale ederek, kaybettiğini masa başında geri almaya çalışan ciddi bir güçle karşı karşıyayız. Bunun için de hukukun arkasından dolanma yolları deneniyor"

54 bin 41 hektarlık tarım alanına sahip olan çarşamba ovasında fındık, tütün, mısır, ayçiçeği, soyanın yanı sıra çeşitli sebze ve meyve yetişiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA