GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-07-2020 12:56   Güncelleme : 23-07-2020 12:59

Her güne yeni bir orman yangını haberiyle uyanıyoruz

Yurdun her gün değişik noktalarından orman yangını haberleri geliyor. Yaz aylarıyla birlikte artan yangınlar, yüzlerce hektar yeşil alanı küle çeviriyor.

Her güne yeni bir orman yangını haberiyle uyanıyoruz

Antalya Manavgat’taki orman yangını yürekleri ağza getirdi. Yaylaalan mahallesindeki yeşil alanda sabaha karşı yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle alevler kısa sürede büyüdü. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangına orman bölge müdürlüğüne ait 32 arazöz, 6 helikopter, 3 dozer, 2 uçak ve çok sayıda orman işçisi müdahale etti. Yerleşim yerlerini de tehdit eden yangın güçlükle kontrol altına alınabildi. Yangında 5 hektar ormanlık alan zarar gördü.

İçimizi sızlatan bir diğer orman yangını da Tekirdağ Hayrabolu’daydı. Cambazdere ve Çınaraltı mahalleleri arasındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına ot biçme makinesinden çıkan kıvılcımın sebep olduğu belirtildi. Alevler kısa sürede yayılırken, bölgeye 1 uçak, 3 helikopter ve çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Söndürme çalışmalarına köylüler de katıldı. Uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınan yangında 10 hektarlık alan zarar gördü.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA