YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 30-07-2020 18:26   Güncelleme : 30-07-2020 18:30

Bayram alışverişinde salgın önlemleri unutuldu

Samsun'da Kurban Bayramı öncesinde alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, Mecidiye Caddesi'nde yoğunluğa neden oldu. Adana'da da durum farklı değildi. Bayram arifesinde ucuz bayramlık almak isteyenler, koronavirüs salgınına rağmen sosyal mesafe kuralını unutup, caddelere kurulan tezgahlara ve bit pazarına akın etti.

Bayram alışverişinde salgın önlemleri unutuldu

Samsun'da bayram öncesi, vatandaşlar alışveriş yapmak için çarşı ve pazar yerlerini tercih etti. Kentin işlek caddelerinden Mecidiye, İstiklal ve Gazi Caddesi ile alışveriş merkezlerinde yoğunluk yaşandı. Trafiğe kapalı olan ve birçok mağazanın bulunduğu Mecidiye Caddesi'ndeki yoğunluk ise dikkat çekti. Vatandaşların birçoğu maske takarken, kalabalığa rağmen maske takmayanların da olduğu görüldü. Alışveriş sırasına giren vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına da uymadı. 

Adana'da da Merkez Seyhan ilçesine bağlı Kocavezir Mahallesi Güney Kuşak Bulvarı’nda kurulan bit pazarında yer kapmak için geceden gelen satıcılar, sabaha kadar tezgah kurdu. İkinci el ürünlerin yer aldığı bit pazarı, özellikle maddi durumu iyi olmayan vatandaşların akınına uğradı.

Aynı görüntüler merkez Seyhan ilçesindeki Melek Girmez Çarşısı’nda da yaşandı. Her iki bölgede de vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymayarak alışveriş yaptığı görüldü.

Çocuklarına alışveriş yapmak için pazara gelen İsmail Varlık, “Daha uygun olduğu için hemen hemen her bayramda buraya geliyoruz. Çocuklara bayramlık ve şeker aldım” diye konuştu.

Kendisine alışveriş yapan Sibel Güngördü ise, bütçesine uygun eşyaları ve kıyafetleri bulabildiği için her bayramda bit pazarına geldiklerini söyledi.

Pazarda tezgahtar Mevlüt Koyunlu ise, “Burası ucuz halk pazarı. Vatandaşlarımızın çarşıya inmesini bekliyoruz. Bugün bayramımızı şerefle kutlayacağız. İşlerimiz güzel, bundan fazlası can sağlığı” diye konuştu.

Sosyal mesafe ve diğer önlemler hatırlatılan vatandaşlar, cevap vermekten kaçındı.

 

(DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA