GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-08-2020 15:38

Açıköğretim psikoloji tartışmaları Cumhurbaşkanlığı'na taşındı

Erdoğan YÖK'e tavsiyede bulundu: Açıköğretim psikolojinin kapatılması daha yararlı.

Açıköğretim psikoloji tartışmaları Cumhurbaşkanlığı'na taşındı

Hemen hemen her bölümün açıköğretimden okunabildiği ülkemizde açıköğretim psikoloji alanın açılması yoğun tepki ve tartışmalara neden oldu. Akademik camia ve öğrencilerden, açılan bölümün kapatılması yönünde tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'nun rapor hazırladığını kamuoyuyla paylaştı.

"Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu“ psikoloji lisans eğitiminin büyük oranda uygulama gerektiren mahiyeti ve yükseköğretimde kalitenin korunması amacıyla örgün olarak yapılmasının daha uygun olacağı yönünde” bir rapor hazırlayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu."

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıköğretimde açılan psikoloji bölümünün kapatılmasını tavsiye ettiğini duyurdu.

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'nun ilgili raporuna binaen 'açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı' yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na bildirmiştir."

Erdoğan'ın tavsiyesinden sonra açıköğretimdeki psikoloji bölümünün akıbeti için gözler Yükseköğretim Kurulu'na çevrildi.

Öte yandan onlarca bölümün yer aldığı Açıköğretim Fakültesi'nde diğer bölümlerle ilgili tartışmaların başlayıp başlamayacağı merak konusu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA