GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-09-2019 07:28

Erdoğan: ‘Güvenli Bölge’ bir oyalama siyasetine dönüşüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe’deki Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi’nde, Reuters haber ajansına, Türk dış politikası, bölgesel gelişmeler ve uluslararası gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan: ‘Güvenli Bölge’ bir oyalama siyasetine dönüşüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güvenli Bölge konusunda, “Maalesef görülüyor ki güvenli bölge arayışları bizim beklentilerimizi karşılamıyor. Bu bir oyalama siyasetine dönüşüyor. Bu oyalama siyaseti de bizim sabrımızı bir denememi midir, nedir onu anlamakta zorlanıyoruz. Sabrımız da doğrusu taşıyor. O zaman da biz başımızın çaresine bakmak durumunda kalacağız” dedi.

Harrigian: Takımı bir araya getirmeyi başardık

ABD’nin Avrupa, Afrika ve NATO Hava Kuvvetleri Komutanı Jeffrey L. Harrigian ise, New York Yabancı Basın Merkezi’nde konuya dair soruları cevaplarken, Suriye’de ABD-Türkiye ortaklığındaki güvenli bölge ve ortak devriyeler konusunda, “Bunu çok kısa bir süre içinde bir araya getirmemizin kolektif ekibe bir hediye olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Harrigian, sözlerine şöyle devam etti:

“Bildiğiniz gibi, tipik olarak ayrıntıları ve çevreyi anlamak için oldukça önemli bir zaman gerekiyor. Fakat ABD ve Türkiye olarak, önemini kabul ettiğimiz alanlarda birleşmek için ilerleme kaydetmemiz gerektiğini anlamış olduk. Karmaşık ve zor bir ortamda doğal olarak uyuşmazlıklar da bulunuyor. Nerede faaliyet göstereceğimiz ve nasıl çalışacağımız hususunda ortak bir anlayışa sahip olduğumuzdan emin olmalıydık ve bu zaman alıyor. Ancak vurguladığım gibi, takımı bir araya getirmeyi başardık.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA