SİYASET
Giriş Tarihi : 14-09-2019 18:44   Güncelleme : 16-09-2019 06:08

“Bir anahtar var, bir de maymuncuk; hangisi hangisidir bilemem”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, kendi partilerini “anahtar parti” olarak nitelendirmesi konusunda, “Bir anahtar var, bir de maymuncuk var; her kapıyı açar. Hangisi hangisidir, onu bilemem” dedi.

“Bir anahtar var, bir de maymuncuk; hangisi hangisidir bilemem”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Ankara’da gerçekleştirilen İslâm Birliği Kongresi’nin ardından, muhabirlerin sorularını cevapladı.

Bir anahtar var, bir de maymuncuk

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, kendi partilerini “anahtar parti” olarak nitelendirdiğinin hatırlatılarak görüşü sorulan Karamollaoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Anahtarı tarif etmek biraz zorlaşıyor. Bir anahtar var, bir de maymuncuk var; her kapıyı açar. Hangisi hangisidir, onu bilemem; ama parti liderlerinin, kendilerinin pozisyonunun çok önemli olduğunu ifade etmelerini garipsemem. Herkes bu ifadeyi kullanabilir. Mühim olanı, kritik zamanlarda ortaya konan tavırdır. Yani anahtarlık, bir bakıma kapı açmak… Kapı açmak da bir bakıma farklı manâya alınmalı. Yani kucaklayıcı, birleştirici… Yani anahtarla kapı açarken, ‘zorlukların üstesinden nasıl gelinir?’ manâsı da var. Bu mefhumun üzerinde durulması icap eder diye düşünüyorum ben. Kapıyı açmaktan çok belki kapıyı açık tutmak veya kapıyı açmanın ifade ettiği manâlar ama ben Sayın Akşener’in bir parti genel başkanı olarak kendi partisinin önemini vurgulamasını garipsemiyorum.”

Karamollaoğlu, kendi partilerinin konumunu nasıl tanımladıklarına dair bir soru üzerine de “Herkes gibi biz de kilit partiyiz deriz. Bunun ne manâya geldiğini zaman gösterir. Bizim üzerinde durduğumuz konu, kendimizi övmek, methetmek meselesi değil. Ülkemizin içinde bulunduğu problemler var. Biz, bu problemlere kendimizi odaklamış olarak görüyoruz. Her konuda da o problemin nasıl çözüleceğine dair hedeflerimiz, politikalarımız var” diye konuştu.

Karamollaoğlu, “Yani kapıyı açabiliriz de kilitleyebiliriz de diyorsunuz?” sorusuna karşılık, “Yoo yo yo! Ben yani bunu değil, yarın bizim üzerimize böyle bir görev verildiği zaman, böyle bir görev, bizim üzerimize yüklendiği takdirde biz, bugün Türkiye’mizin ve bölgemizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulacak formüllere sahip olduğumuz kanaatindeyim. Bizim de hasbelkader belli bir tecrübemiz var. Belli bir birikimimiz var. Birikimi olan kadrolarımız var.” Karşılığını verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA