SİYASET
Giriş Tarihi : 13-08-2020 18:47

''...dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın ölmesi beklenmiştir...''

Oda TV'den Alican Türk, Erbakan'ın sağlığında kimse bu davayı açamazdı başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

''...dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın ölmesi beklenmiştir...''

Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Askerî Casusluk vb. davalar deyince, herkes bu davaların FETÖ tarafından tezgâhlanan birer kumpas olduğunu biliyor, öğrendi diyerek yazısına başlayan Türk, daha sonra 28 Şubat davasına ise şu şekilde değindi:

Ama nedense "28 Şubat Davası" denince sadece sıradan insanların değil, "aydın" etiketi taşıyanların dahi şöyle bir duraksadıklarını hissediyorum. "28 Şubat Davasının o kumpaslarla ne ilgisi var?" der gibi bakıyorlar...

Bu tespitleri uzatabiliriz, ama yazımızın ana konusu itibariyle daha fazlasına gerek yok.

Diyeceğim o ki, bütün kumpas davalar için geçerli olan bu ortak özelliklerin hepsi 28 Şubat kumpas davasında da tıpa tıp aynen yaşanmıştı. Yani 28 Şubat Davasında da savcısından bir kısım hâkimine, TÜBİTAK'çısından polisine ve hatta Genelkurmay uzantılarına kadar hemen herkes FETÖ'cü çıkmış, sanıkları suçlu göstermek için yüzlerce sahte belge düzenlenmiş, terfi etmesine kesin gözüyle bakılan Cumhuriyet'e bağlı, Atatürkçü, vatansever askerlerin önü kesilerek emekli edilmeleri sağlanmıştı(r).

ERBAKAN'IN SAĞLIĞINDA BU DAVAYI KİMSE AÇAMAZDI

Hatta 28 Şubat için şu husus da eklenebilir: Yukarıda 28 Şubat Davası diğer kumpas davaların son halkasıdır demiştik; "niye o kadar gecikildi" derseniz, çünkü bu soruşturmayı başlatmak ve davayı açabilmek için dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın ölmesi beklenmiştir. Merhum Erbakan'ın sağlığında bu davayı kimse açamazdı. (Zira Erbakan yaşadığı sürece hiçbir yerde 28 Şubat'ı bir darbe olarak tanımlamamış, askerlerden en küçük şekilde bile olsa şikâyetçi olmamıştır.)

Ve şimdi gelelim bütün bu kumpas davaların yukarıda saymadığımız bir ortak yönüne daha... O da şu: Bütün davalarda, gerek soruşturma gerekse kovuşturma sürecinde sivil ya da asker pek çok insanımız cezaevlerinde yaşamını yitirmiş, bir kısmı yaşadığı durumu onuruna yediremeyip intihar etmiş, ekserisi üzüntü ve kederden ağır hastalıklara duçar olmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA