YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 13-08-2020 19:40

Irak Devlet Bakanı'ndan ASKON ziyareti

ASKON Konya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Irak Devlet Bakanı Aydın Maruf, Konya ile Irak arasında daha güçlü bir ticari bağ kuracaklarını söyledi

Irak Devlet Bakanı'ndan ASKON ziyareti

Irak Devlet Bakanı Aydın Maruf ve bakanlık heyeti Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Konya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette ASKON İl Başkanı Atilla Sinacı, ASKON Genel Başkan Başdanışmanı Adem Fidan, Genç ASKON İl Başkanı Ferhat Bozkurt, Genel Sekreter Muaz Gülyiğit hazır bulundu.

Konya ile Irak arasında güçlü bir ticaret olduğunu vurgulayan Irak Ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Aydın Maruf, ASKON’un da bu noktada önemli bir görev üstlendiğinin altını çizdi.

Maruf, “Konya ürün çeşitliği fazla bir il olduğu için büyük bir avantaj taşıyor. Biz birçok ürünü buradan tedarik edebiliyoruz. Bunu daha artıracağız. ASKON Konya İl yönetimi bize bu noktada önemli bir yol gösteriyor ve destek oluyor. Güçlü ilişkiler ile ticaretimizi daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

SİNACI: IRAK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Ziyaretten memnun kaldığını dile getiren ASKON Konya İl Başkanı Atilla Sinacı da, “Irak bizim için çok önemli bir ülke. Bölgemizdeki bir çok ürün Irak’a ihraç ediliyor. Ne yazık ki içinde bulunduğumuz durum ticari hızı istediğimiz seviyeye çıkarmamıza engel oluyor. Ama en kısa sürede herşeyin düzeleceği inancını taşıyoruz. Konya’nın söz sahibi olduğu, gıda, gıda makineleri, gıda ambalaj, otomotiv yedek parça, tarım makinelerinde Irak bizim için önemli bir Pazar. Küresel salgının gücünü kaybetmesi ile birlikte bugünden daha iyi bir ticari ilişki kuracağımızdan şüphemiz yok. ASKON Konya İl Başkanlığı olarak bizler de şehrimizdeki sanayicilerimizin ihracatını artırması adına gereken desteği vereceğiz. Ben ziyaretinden dolayı Irak Devlet Bakanı sayın Aydın Maruf ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” dedi. Ziyaret çeşitli iş görüşmeleri ile devam etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA