DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-08-2020 12:32

İsrail rejiminden vahim iddia!

Birleşik Arap Emirlikleri'nin işgalci İsrail rejimi ile yaptığı normalleşme anlaşmasının yankıları sürerken bir ülkenin daha İsrail'le normalleşme anlaşması imzalamasının beklendiği iddia edildi.

İsrail rejiminden vahim iddia!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile işgalci İsrail rejimi arasında varılan anlaşma gündemin ilk sıralarında yer alıyor. Yakın tarihin en kritik olaylarından biri olarak değerlendirilen söz konusu anlaşmanın ardından  İsrail rejiminden vahim iddiada bulunuldu.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşunun (KAN) ismini vermek istemeyen İsrailli bir yetkiliye dayandırdığı haberde, bir ülkenin daha işgalci İsrail rejimi le normalleşme anlaşması imzalamasının beklendiği iddia edildi. Söz konusu haberde, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ardından İsrail'le normalleşme anlaşması imzalaması beklenen ülkenin Bahreyn olduğu belirtildi.

Söz konusu yetkili, anlaşmanın ne zaman imzalanacağına ya da bu amaçla yürütülen çalışmalara dair bilgi vermedi.

Bahreyn ve İsrail rejiminden iddiayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Bahreyn dün, işgalci İsrail rejimi ile yaptığı normalleşme anlaşması dolayısıyla BAE'yi tebrik etmişti. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bahreyn, Filistin topraklarının ilhakını durduran bir anlaşma yapması ve Orta Doğu'da barış fırsatlarını sağlamlaştıran adımlar atması dolayısıyla BAE'yi tebrik ediyor." ifadeleri kullanılmıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA