SİYASET
Giriş Tarihi : 15-09-2019 03:30   Güncelleme : 15-09-2019 03:55

“Ülke kan ağlarken Erdoğan 80 milyon Liralık araba alıyor”

Eski Maliye Bakanı ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, millet ekonomik sıkıntılar içinde kan ağlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplam değeri yaklaşık 80 milyon Lira olan, 4 adet yeni S600 Mercedes - Maybach marka makam aracı almasına tepki gösterdi.

“Ülke kan ağlarken Erdoğan 80 milyon Liralık araba alıyor”

Eski Maliye Bakanı ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Halk TV’de yayınlanan “Türkiye Nereye?” programında, AK Parti’den istifaları değerlendirdi. Şener, korkunç bir yağma ve yolsuzluğun da devam ettiği bir dönemde, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık, milletvekilliği, il ve ilçe başkanlığı yapmış binlerce insanın, ‘Artık bu partiyle yürümüyor’ diyerek istifa etmelerinin son derece önemli olduğunu söyledi.

Abdüllatif Şener, şunları söyledi:

Çalışanların reel gelirleri sürekli düşüyor

Türkiye ekonomisinin 2018, 2019 ve muhtemelen 2019’u da kapsayacak şekilde, 3 yıl yerde sürünen bir görüntü verdiğini belirten Şener, “Büyüme oranları %1 - %2. 2019 yılı itibarıyla da eksi çıkması muhtemel. Şimdi böyle 3 yıllık bir periyotta ekonominin yerlerde süründüğü bir krizi, şu anda 40 yaş altındaki hiç kimse yaşamamıştır Türkiye’de. Bütün gelir gruplarını etkilemiştir. Yani daha önceki krizlerde bazı sektörler etkileniyordu ama bazı sektörlerde durum iyi gidiyordu. Şu anda bütün sektörler sıkıntıdadır. Çalışanlar da sıkıntıda, iş arayanlar da sıkıntıda. Çiftçi de sıkıntıda, esnaf da sıkıntıda, sanayici de sıkıntıda. Memur, emekli, zaten enflasyon hesaplarını düşük göstermek suretiyle ücret artışlarını sınırlıyorlar. Çalışanların hepsinin de reel gelirleri sürekli düşüyor.

Uçan saraylardan sonra şimdi de 80 milyon Liralık arabalar

İnsanlar, refah kaybına uğradıklarını, ayakta kalabilme mücadelesi verdiklerini görüyorlar; ama devleti yönetenler de ihtişamlarından, lüks ve israflarından asla fedakârlık yapmıyorlar. 14 tane uçan saray (lüks uçak). Bilmem Ankara’da bir saray, Marmaris’te bir başka saray, Ahlat’ta bir başka saray, bir de yüzen saray faslı başladı. O yetmedi, Almanya’dan bilmem 9 kat zırhlı, muhtemelen Türkiye’de hiç olmayan 80 milyon Liralık (4x20 milyon Lira)… Sayın Erdoğan, ülke kan ağlarken, devletin başındaki, partinin başındaki isim, 4 tane müthiş korumalı, 80 milyon Liraya 4 tane araba alıyor. Yahu 4 araba 80 milyon! Bunu vatandaşın hesap kapasitesi kaldırmaz. Nasıl bir arabaymış bu? Şimdi dolayısıyla böyle bir ortamda sürekli olarak seçmen sorguluyor. ‘Bu nasıl yönetimdir?’ diyor. ‘Bu ne lüks ve israftır?’ diyor. Milletin tepesine balyozu vuruyorsunuz, yolsuzluk haberlerini yazdırmıyorsunuz. Yapılan yolsuzlukları sızdıranların canına okuyorsunuz. Piyasaya yansımıyor ama korkunç bir yağma ve yolsuzluğun da devam ettiği bir dönem yaşıyoruz.

AK Parti’den istifalar son derece önemli

İşte böyle bir konjonktürde, bu partide (AK Parti’de) vaktiyle cumhurbaşkanlığı yapmış, Başbakanlık yapmış, Dışişleri Bakanlığı yapmış, Hazineden Sorumlu Bakanlık yapmış, Maliye Bakanlığı yapmış ve pek çok bakanlıklarda görev almış, milletvekilliği yapmış isimlerin; ilâve olarak da il ve ilçe örgütlerinde ilçe başkanlığı ve üyeliği yapmış binlerce ismin istifa etmesi ve ‘Artık bu partiyle yürümüyor’ demesi, son derece önemlidir bence.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA