SİYASET
Giriş Tarihi : 17-08-2020 16:30

'Biz Bize Yeteriz Kampanyası' Meclis'e taşındı!

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Biz Bize Yeteriz Kampanyası ile ile ilgili kamuoyunu meşgul eden bazı soru işaretlerini TBMM'ye taşıdı. Karaduman, Bakan Selçuk'a 5 soru sordu.

'Biz Bize Yeteriz Kampanyası' Meclis'e taşındı!

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Biz Bize Yeteriz Kampanyası ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a cevaplaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Biz Bize Yeteriz Kampanyası Meclis'e taşındı! Yardımlar dışında kullanıldı mı?

Koronavirüs ile mücadele kapsamı sürecinde mağduriyet yaşayan vatandaşlar için iktidar tarafından 30 Mart’ta Biz Bize Yeteriz Kampanyası başlatılmıştı. Kampanyada banka hesap numaraları ve SMS üzerinden vatandaşlardan para toplanmıştı.

BAĞIŞLAR YARDIMLAR DIŞINDA BAŞKA BİR ALANDA KULLANILDI MI?

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a toplanan paraların akıbetine ilişkin 5 soru sordu. Devam eden kampanya ile ilgili kamuoyunu meşgul eden bazı soru işaretleri olduğuna dikkat çeken Karaduman, “Yardım yapılacak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız hangi kıstaslara göre belirlenmiştir? Kampanya kapsamında toplanan bağışlardan kimler yararlanabilecektir? Kampanya kapsamında toplanan bağışlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza doğrudan ya da dolaylı yardımlar dışında başka bir alanda kullanılmış mıdır?” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Karaduman imzalı, TBMM Başkanlığına verilen yazılı soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:

COVID-19'la mücadele sürecinde mağduriyet yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım sağlamak üzere 30 Mart 2020 tarihinde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" başlıklı dayanışma ve yardım kampanyası çerçevesinde hem SMS yoluyla hem de banka hesaplarına para transferi yoluyla bağışlar toplanmıştır. Hâlihazırda devam eden kampanya ile ilgili kamuoyunu meşgul eden bazı soru işaretleri mevcuttur.

Bu bağlamda;

1. Şimdiye kadar, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyası kapsamında toplanan bağışlardan yararlandırılan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın toplam sayısı kaçtır?

2. Yardım yapılacak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız hangi kıstaslara göre belirlenmiştir? Kampanya kapsamında toplanan bağışlardan kimler yararlanabilecektir?

3. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan yardımlar doğrudan nakdi yardım olarak mı yapılmıştır?

4. Kampanya kapsamında toplanan bağışlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza doğrudan ya da dolaylı yardımlar dışında başka bir alanda kullanılmış mıdır?

5. Hâlihazırda devam eden kampanya ne zaman sonlandırılacaktır? Bu konuda öngörülen bir tarih var mıdır?

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA