GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-09-2019 17:46   Güncelleme : 15-09-2019 17:51

Dede: Albayrak, aynı zamanda İBB BİMTAŞ personelidir

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, son yazısı yayınlanmadığı için Yeni Şafak’tan ayrılan Gazeteci Özlem Albayrak’ın ‘aynı zamanda kadrosu İBB’ye bağlı olan BİMTAŞ Şirketinin de personeli olduğunu iddia ederek, Albayrak’ın, İBB’den kovulmamak için Kaftancıoğlu’nu savunan bir yazı kaleme aldığını ima etti. Özlem Albayrak, Ersoy Dede’ye twitter’dan cevap verdi.

Dede: Albayrak, aynı zamanda İBB BİMTAŞ personelidir

Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak, son yazısı yayınlanmadığı için gazeteden ayrıldığını, daha önce de 2 yazısının daha yayınlanmadığını açıklamıştı.

Dede: Albayrak, aynı zamanda İBB BİMTAŞ personelidir

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, “ ‘Canan Güzellemesi’nin dayanılmaz hafifliği” başlıklı yazısında, Albayrak’a bazı eleştirilerde bulunurken, bir de iddiada bulundu.

Dede, “Özlem Albayrak gazeteci kimliğinin dışında aynı zamanda kadrosu İBB’ye bağlı olan BİMTAŞ Şirketinin de personelidir... Halen dış görevle Kültür Daire Başkanlığı’na bağlı Tuzla Kültür Merkezi’nde görevli... İBB’nin olanaklarıyla 1 yıl ABD’ye dil eğitimine bile gitti. Ne enteresan değil mi?” diye yazdı.

İBB’den kovulmamak için mi Kaftancıoğlu’nu savundu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP yönetimine geçtikten sonra “AK Parti’nin yanında tavır ortaya koymuş personelin” işten atıldığını belirten Dede, “AK Parti lehine kalem oynatmış bir yazar” olarak, bu süreçte Özlem Albayrak’tan da İBB’deki işçi kıyımına ses verip “yeter artık” demesi beklenirken, onun Canan Kaftancıoğlu’nu savunan bir yazı kaleme aldığını hatırlattı. Dede, “İlginç değil mi? Peki, ilkeli duruşunu sürdürüp İBB’den de ayrılır mı acaba? Aksi halde, belediyeden kovulmamak için Canan güzellemesi yaptı eleştirisine muhatap olabilir” dedi. Dede, Albayrak’ı, “Yeni Şafak’ı hedefe oturtarak linç ettirmek”le de suçladı.

Albayrak, twitter sayfasında cevap verdi

Özlem Albayrak, Ersoy Dede’nin iddia ve eleştirilerine twitter sayfasından cevap verdi. Albayrak, “İBB personeli” olduğu ve “İBB’nin olanaklarıyla 1 yıl ABD’ye dil eğitimine bile gittiği” iddiası hakkında şunları yazdı:

Sigorta kayıtlarımdan İBB’de ne kadar çalıştığım çıkarılabilir

“Belediyede çalışmama gelince, sigorta kayıtlarından benim orada ne kadar süre, ne vasıfla çalıştığım zaten çıkarılabilecek bir şey. Gizli bir durum yok. Bir açığımı bulamayıp bundan medet umulması çok çaresizce. Seçim döneminde duruşum belliydi, İmamoğlu’nun ikinci seçimi alacağı bariz ortadayken aynı çizgiyi korudum, böyle bir kaygım olsaydı pek çokları gibi döner veya susmayı denerdim. Anlaşılacağı gibi, duruşum konjonktürel değil, ilkesel.

İBB’den burs aldığım iddiası iftira

Burs meselesine gelince, belediyeden burs aldığım tamamen asılsız bir iddia ve iftira. Belediyeden burs almadım. Sadece ücretsiz izin alıp yurtdışına gittim ki, bu da iş kanununun bana verdiği bir hak.

Benim saklayacak hiçbir şeyim yok. Operasyonel yazı yazanlar kendine baksın.

Velhasıl çok ayıp etmişsin Ersoy Dede, çok çirkinleşmişsin. Söylenecek başka şeyler de olabilirdi ama aynı kabalıkla cevap vermek istemem.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA