YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 18-08-2020 18:17   Güncelleme : 21-08-2020 10:48

Kahta'da park çalışmaları hız kazandı

İpekyolu kalkınma ajansı tarafından desteklenen ve kahta belediyesi ile ilçe milli eğitim müdürlüğü ortak çalışma yapılan trafik eğitim parkı yapım çalışmaları tamamlandı. Öte yandan, Ebu Sadık Parkı'nın içindeki ekipmanlar baştan sona yenilenerek hizmet vermeye başladı.

Kahta'da park çalışmaları hız kazandı

Kahta Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocuklarda trafik kültürü ve bilincini oluşturmak amacıyla yaklaşık 5000 metrekare alan üzerinde Trafik Eğitim Parkı kurdu.

Küçük Sanayi Sitesi civarı Kahta girişinde yapımı tamamlanan trafik eğitim parkı hakkında bilgi veren Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, yaptığı açıklamada; İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyemizce yapımı tamamlanan Trafik Eğitim Parkı’nda alt zemin, kaldırım ve yürüyüş yolları, idari bina, bay ve bayan lavabolar, malzeme depo alanı, ara yolların beton asfaltı, bordür taşları, yol çizgileri, minyatür üst geçit, 2 adet durak, trafik levhaları, eğitim için 10 akülü araba, 30 bisiklet ve 4'lü kavşak sinyalizasyon kuruldu. Allah’ın izniyle salgın sürecinden sonra tüm çocuklarımıza uzman eğitmenler tarafından yaya ve araç trafiği hakkında eğitimler verilecek. Salgından sonra tüm çocuklarımızı parkımızda direksiyon başına bekliyoruz. İlçemize hayırlı olsun dedi.

Öte yandan Turanlı, Ebu Sadık Parkı'nın bakımı hakkında da; yaklaşık 1700 metre kare yürüyüş yolların parkeleri sökülüp yenilendi. 20 adet piknik masası, mevcut tüm banklar kırıklar yenilendi boyası yapıldı. Parkın içinde bulunan sulama sistemi yetersiz olduğundan sondaj vurularak sulama sistemi ve elektrik şebekesi yenilendi. Aydınlatma çalışmalarımız devam ediyor. İlçemiz de parklarımızı sayısını artırmaya, hali hazırdaki parklarımızın bakım ve tadilatlarını en iyi şekilde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızın ilçemize hayırlı olmasını dilerim diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA