SİYASET
Giriş Tarihi : 15-09-2019 19:21   Güncelleme : 15-09-2019 19:52

Bekâroğlu: Çözüm süreci tekrar başlasın

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekâroğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selâhattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını ve çözüm sürecinin tekrar başlamasını istedi.

Bekâroğlu: Çözüm süreci tekrar başlasın

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekâroğlu, evlatları terör örgütü PKK’ya katılmak üzere Kandil’e gitmiş olan annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemlerini, twitter sayfasında kısa bir mesajla değerlendirdi.

Bekâroğlu, “Demirtaş’ı serbest bırakın, TBMM’de bir komisyon kurun, çözüm süreci tekrar başlasın. Annelerin acıları ancak böyle diner. ‘Son terörist öldürülene kadar’ yöntemi yanlış, ‘sivil toplum’ yürüyüşleri ile de bir yere gidilemez.” diye yazdı.

Bekâroğlu, tweetinin altına, BDP döneminde terör örgütü PKK’nın elebaşısı Abdullah Öcalan’ın mektubunu Kandil’e götüren Demirtaş’la yapılmış röportajdan bir bölümü de ekledi.

Demirtaş şimdi ne diyor?

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden partisinin Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere Mezopotamya Ajansı (MA) aracılığıyla mesaj göndermişti.

Demirtaş, mesajında, “PKK’nin bu ailelerin çağrısına derhal cevap vermesini öncelikli olarak talep edelim” demişti.

Annelerin evlatlarına sağ salim kavuşmaları için hem TBMM içinden hem dışından katılımlarla acilen bir komisyon kurulabileceğini belirten Demirtaş, “Bu komisyonda HDP de yer alabilir. Sorunun çözümüne katkı sunmak isteyen herkesle ve her kesimle samimi bir ortaklaşmaya gidelim” çağrısında bulunmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA