İSTANBUL
Giriş Tarihi : 20-08-2020 23:52   Güncelleme : 20-08-2020 23:58

İBB'nin astığı 'Ya Kanal Ya İstanbul' afişleri usülsüzce söküldü

"Kanal İstanbul" projesi uzun süredir hem iktidarın hem de muhalefetin gündeminde.

İBB'nin astığı 'Ya Kanal Ya İstanbul' afişleri usülsüzce söküldü

Muhalefet ve bazı İstanbullu'ların tepki gösterdiği projeye karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi de karşıt kampanya başlatmıştı. Bu kampanya kapsamında "Kanal İstanbul"a karşı çıkan İBB, köprü ve üst geçitlere “Ya Kanal Ya İstanbul” yazılı afişler astı.

O pankartlar polis olduğu iddia edilen sivil giyimli kişilerce gece yarısı söküldü. Sosyal medyada da paylaşılan o görüntüler tepki çekti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İstanbul’a geri döndürülemez zararlar ve büyük bir yıkım getirecek olan Kanal İstanbul Projesi ile ilgili milletimizi bilgilendirme afişlerimiz, maalesef hukuksuzca sökülmüştür. Yasa gereği bölücü ve yıkıcı olmayan afişler ancak mahkeme kararıyla kaldırılabilir. Maalesef bir avuç insan artık yargı kararına bile gerek duymadan canının istediğini yapıyor. Hukuksuzluk ülkenin en büyük sorunu haline gelmiştir. Rant projesine karşı bilgilendirme faaliyetlerimiz ise devam edecek. Kimse susup oturmamızı beklemesin.” Dedi.

CHP'li Canan Kaftancıoğlu'da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; "afişleri hadi bugünlük söktünüz diyelim, İstanbul’a yaptığınız ihanetleri ve 16 milyon İstanbullu'yu yok sayışınızı nasıl sökeceksiniz halkın zihninden ve yüreğinden? Beyhude çaba benden söylemesi" ifadelerini kullandı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA