SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2019 03:58   Güncelleme : 16-09-2019 04:05

HDP heyeti bir dizi görüşme için Avrupa’ya gidiyor

Kısa adı HDP olan Halkların Demokratik Partisi’nin Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin başkanlığındaki bir heyet, 16-18 Eylül tarihleri arasında Avrupa’da çeşitli görüşmeler yapacak. Heyet, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi’nde görülecek olan Selahattin Demirtaş duruşmasını da takip edecek.

HDP heyeti bir dizi görüşme için Avrupa’ya gidiyor

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Dışilişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü ve Milletvekili Feleknas Uca, Hukuk Komisyonu Sözcüsü ve Milletvekili Ayşe Acar Başaran ile MYK Üyesi ve Milletvekili Pero Dündar’dan oluşan bir heyet, 16-18 Eylül tarihleri arasında Avrupa’da çeşitli görüşmelerde bulunacak.

Yapılacak görüşmelerde siyasî gelişmeler, bölgesel sorunlar, Türkiye-AB ilişkileri, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve HDP’li belediyelere kayyım atanması gibi güncel konular ele alınacak.

16 Eylül’de Strazburg’daki halk buluşmasına katılacak olan Temelli ve beraberindeki heyet, 17 Eylül’de Avrupa Parlamentosu’nda Avrupa Parlamentosu (AP) Kürt Dostluk Grubu ve Avrupa Parlamentosu’ndaki siyasî parti grupları ile görüşecek. Heyet, aynı gün AP’de bulunan farklı siyasî grupların katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyecek.

Temelli ve beraberindeki heyet, 18 Eylül’de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi’nde görülecek olan Selahattin Demirtaş duruşmasını da takip edecek. Temaslarını tamamlayan HDP heyeti, 18 Eylül’de Türkiye’ye dönecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA