SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2019 04:37

CHP’den ihraç edilen Aylin Nazlıaka, partisine dönüyor

2016 yılında “bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği” iddiasıyla partisinden ihraç edilen Aylin Nazlıaka, Parti Meclisinde yapılan oylamada 22 red oyuna karşı 29 kabul oyu ile alınan karar gereği, partisine dönüyor.

CHP’den ihraç edilen Aylin Nazlıaka, partisine dönüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, ihraç edilen eski milletvekili Aylin Nazlıaka’nın partiye dönmesine dair kararını verdi. Nazlıaka’nın dönmesine dair yapılan oylamada PM üyelerinin 29’u kabul, 22’si ise ret oyu verdi.

Aylin Nazlıaka, PM’nin kararı hakkında instagram sayfasında şu değerlendirmede bulundu:

“Bugün Parti Meclisi’nin (PM) kararıyla yuvama; Cumhuriyet Halk Partisi’ne resmî olarak da dönmüş bulunuyorum. Mutluluğum tarifsiz... Cumhuriyet Halk Partili olmak bir yaşam biçimidir, bir duruştur. Bu nedenle ihraç döneminde de partililerimizle olan gönül bağım hiç kopmamıştı; hiç kopmayacak!

Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere; bütün PM üyelerimize ve beni ailesinin bir ferdi olarak gören herkese çok teşekkür ederim. Ben dün olduğu gibi, bugün ve yarın da partim ve ülkem için bir nefer olarak çalışmaya devam edeceğim. Her şey hep güzel olsun!”

Neden ihraç edilmişti?

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, 2016 yılında “bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği” iddiası üzerine, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın partiden kesin ihracına oy çokluğuyla karar vermişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA