YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 24-08-2020 23:31

Akademisyene ''aydınlık'' cezası

Şırnak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erol Kılıçlı bir gazeteye bilgi sızdırdığı iddia edilerek görevinden uzaklaştırıldı. Konuyu sosyal medya hesabından duyuran Kılıçlı iftiraya uğradığını belirtirken çok sayıda akademisyen ve vatandaş Kılıçlı'ya destek verdi.

Akademisyene ''aydınlık'' cezası

Şırnak Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olan aynı zamanda Anadolu Gençlik Derneği Şırnak Şube Başkanlığı'nı yürüten Erol Kılıçlı sosyal medya hesabından, Şırnak Üniversitesi hakkında 'Aydınlık' gazetesine haber aktardığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu.

İftiraya uğradığını belirten Kılıçlı'ya aynı platformdan çok sayıda destek mesajları geldi.

İşte o açıklama:

Değerli dostlarım, bugün tarafıma tebliğ edilen bir yazıyla 3 ay görevden uzaklaştırıldığımı öğrendim. Gerekçe olarak Şırnak Üniversitemiz hakkında Aydınlık gazetesine haber aktardığım iddiası sunulmaktadır. Abdestimizden şüphemiz yoktur. Mesnetsiz bir iftiraya uğradığım bu hukuksuz süreçte yine hukuksuz bir şekilde kullandığım bilgisayara el konulmuştur. Bilgisayarımın güvenliği konusunda ciddi endişem olduğunu buradan bildiriyorum. Kuyuya atılan Yusuf misali bu alçak iftiradan kurtulacağımızdan zerre şüphem yok. İnsana sadakat yaraşır görse de ikrah, doğruların yardımcısıdır Hazreti Allah.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA