SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2020 13:51   Güncelleme : 30-08-2020 14:03

Saadet Partili gençlere gözaltı

Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları mensubu gençler, Turkuvaz Medya'nın önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasının ardından gözaltına alınırken yaşanan olaya çok sayıda tepki gösterildi.

Saadet Partili gençlere gözaltı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Takvim Gazetesi'nde geçtiğimiz günlerde skandal bir haber yer almıştı. Turkuaz Medya Grubu'na bağlı olan Takvim Gazetesi tarafından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu hedef alınmış ve Saadet Partisi liderine iftirada bulunulmuştu.

Saadet Partili gençlerin haklı tepkisinin adresi dün akşam da Turkuvaz Medya'nın Ankara'daki merkezinin önü oldu. Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları mensubu gençler yasal haklarını kullanarak Turkuvaz Medya'nın önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Söz konusu açıklamada Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nu hedef alan skandal habere tepki gösterilerek Turkuvaz Medya protesto edildi. Basın açıklamasının ardından akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Söz konusu basın açıklamasının ardından Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları mensubu gençler, emniyet güçlerince gözaltına alındı.

Emniyete götürülmelerinin ardından Saadet Partili altı gencin saatlerce polis merkezinde bekletildiği belirtildi. Sosyal mesafe ihlal cezası verilen gençlerin sosyal mesafe kuralı hiçe sayılarak 3 kişi tek arabada bulunur şekilde emniyete götürülmesi de yaşanan olayın dikkat çeken bir başka boyutu oldu.

"BU ÜLKEDE HUZURU MUTLAKA HAKİM KILACAĞIZ!"

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları mensubu gençlerin karşılaştığı durumla ilgili açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Karaduman, Saadetli gençleri kutlayarak "Ne olursa olsun bu ülkede huzuru mutlaka hakim kılacağız!" dedi.

Karaduman konuya dair yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Provokatif başlıklarla kin ve nefret saçan ahlaksız havuz medyasını Ankara’da protesto eden kardeşlerimiz polis merkezinde bekletildi ve para cezası kesildi.. Kardeşlerimi yürekten kutluyorum; ne olursa olsun bu ülkede huzuru mutlaka hakim kılacağız!"

SAADET PARTİSİ ANKARA İL BAŞKANI BEYAZIT’TAN TEPKİ

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt da Ankara'da yaşanan olaya ilişkin konuştu.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulunan Beyazıt, "Zaliminin en sarih özelliğidir kendi dışındaki her şeyi tahakkümü altına almak. Zanneder ki baskı ve tahakküm ile zorbalığını gizleyebilir, boyun erdirebilir. Boyun eğmeyecek, asalet nedir size öğreteceğiz. Hesabını hukuk önünde soracağız." ifadelerini kullandı.

ÇOK SAYIDA KİŞİDEN 'CEZAYI BEN ÖDEMEK İSTİYORUM' TALEBİ

Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emre Kutluca, yaşanan olayla ilgili olarak Milli Gazete İnternet Haber Merkezi'ne açıklamada bulundu. Takvim Gazetesi'ne yönelik protesto içeren basın açıklamalarını okuduktan sonra polisler tarafından gözaltına alındıklarını kaydeden Kutluca, polis merkezinde saatlerce bekletildiklerini söyledi.

Kutluca, gerçekleştirdikleri basın açıklamasına ilişkin olarak polis merkezinde bir suç unsuru arandığını ama bulunamadığını belirtirken sosyal mesafe kuralına uymalarına rağmen kendilerine söz konusu kuralına uymama gerekçesiyle ceza yazıldığına da dikkat çekti.

Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları Başkanı Kutluca, olayın ardından çok sayıda kişinin kendileriyle irtibata geçip kendilerine verilen cezayı ödeme talebinde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

YAŞANAN OLAYA VATANDAŞLAR DA TEPKİ GÖSTERDİ

Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları'nın Turkuvaz Medya'nın önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasının ardından gözaltına alınmalarına vatandaşlar tarafından da tepki gösterildi. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı paylaşımda bulunarak Saadet Partisi mensubu gençlerin yanlarında olduğunu ifade etti.

Konuya ilişkin olarak yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

  • Tüm engel baskı ve zulümlere karşı her zaman hakkı haykıracak bu Erbakan yürekler hiç şüpheniz olmasın
  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'nın 34. maddesi "Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir."
  • Allah razı olsun hepinizden
  • Helal olsun, sesiniz sesimizdir..
  • Yazıklar olsun ülkenin adaletini polis kardeşlerimizi nelere alet ediyorsunuz... Milli görüş sizin tahakküm altına alabileceğiniz bir hareket değildir.

Milli Gazete

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA