SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2020 14:12

Temel Karamollaoğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Temel Karamollaoğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Manda ve himayeyi kabul etmeyen, tam bağımsızlık yolunda canını vermeyi göze alan milli mücadele kahramanları, Anadolu’da icra edilmeye çalışılan haçlı seferini göğüslerindeki bu iman ile söndürmüşlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"98 yıl önce bugün, kahraman ordumuzun “Ya İstiklal Ya Ölüm!” parolasını şiar edinmesi sonucunda büyük imkansızlıklara rağmen, emperyalizme şiddetli bir tokat indirilmiştir.

Bu zafer kendi içerisinde birçok önemli mana barındırmaktadır. Bunlardan en önemlisi bir milletin asıl gücünü oluşturan şeyin topundan tankından önce imanlı evlatlarının olduğu gerçeğidir.

Manda ve himayeyi kabul etmeyen, tam bağımsızlık yolunda canını vermeyi göze alan Milli Mücadele kahramanları, Anadolu’da icra edilmeye çalışılan haçlı seferini göğüslerindeki bu iman ile söndürmüşlerdir.

Umut ediyorum ki; gelecek nesillerimiz milli mücadeleyi ve büyük zaferi bu şuur ile hakiki manada anlarlarsa coğrafyamız üzerindeki emperyalist emeller hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbî duygularla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA