SİYASET
Giriş Tarihi : 02-09-2020 16:29

“Türkiye, zorbalıkla yönetilen bir devlet olmaktan kurtulmalıdır”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin Ankara İl Gençlik Kolları mensubu gençlerin, yaptıkları basın açıklamasının ardından gözaltına alınmalarına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Türkiye, zorbalıkla yönetilen bir devlet olma vasfından bir an önce kurtulmalıdır” dedi.

“Türkiye, zorbalıkla yönetilen bir devlet olmaktan kurtulmalıdır”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Temel Karamollaoğlu, konuşmasına, eski Çorum Belediyesi Başkanı, “Adil Düzen” modelinin teorisyenlerinden Prof. Dr. Arif Ersoy’un vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Karamollaoğlu, “Allah rahmet etsin, makamı cennet olsun, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Biz, belediye başkanlığı zamanında da beraber çalıştık. Vefatı bizleri derinden üzdü” dedi.

Karamollaoğlu, Korona Virüsüne yakalanarak hastanede tedavi görmekte olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Karamollaoğlu, Korona Virüsü salgınını değerlendirirken, Türk Tabipler Birliği’ni ziyarete gittiklerini ve orada edindiği intibanın kendilerini endişeye sevk ettiğini söyledi.

Karamollaoğlu, “Eğer ekonomik kaygılarla bu milletten gerçekler gizleniyorsa bunun ne kendilerine ne ülkeye hiçbir faydası olmaz” dedi.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, salgına rağmen Giresun’da miting düzenlemesini de eleştirdi. Bunun bir sorumsuzluk olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Bu miting ilk başta, aylardan beri gecesini gündüzüne katan, hayatını kaybeden, hastalanan sağlık çalışanlarımıza bir hakarettir” dedi.

Geçen hafta sonu Saadet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları mensubu bir grup gencin Takvim gazetesinin önünde, önceden haber vererek yaptıkları basın açıklamasının ardından gözaltına alınarak, sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle para cezası uygulanmasına sert tepki gösterdi.

Gençlerin sosyal mesafe kuralına riayet ettiklerinin video görüntüleriyle de sabit olduğuna işaret eden Karamollaoğlu, “Ayıptır yahu, ayıp! Bu, zorbalıktır. Türkiye, bir eşkıya devleti değil” dedi.

Karamollaoğlu, Saadet Partili gençleri “sosyal mesafe kuralı ihlâli” gerekçesiyle gözaltına aldıran yetkililere, şöyle seslendi:

“Peki, Giresun’dakileri nasıl topladınız? Yani, Sayın Cumhurbaşkanı, milleti bir yere topladığı zaman “sosyal mesafe” kuralı ortadan kalkacak, maske de kalkacak, oraya kimse müdahale etmeyecek, ama önceden haber verilerek yapılan bir basın açıklamasından dolayı gençler alınıp karakola götürülecek; 4 saat, 5 saat bekletilecek. Türkiye, bir hukuk devleti. Türkiye, zorbalıkla yönetilen bir devlet olma vasfından bir an önce kurtulmalıdır.”

İktidarı, geçmişteki söylemleriyle bugünkü uygulamalarını karşılaştırmaya davet eden Karamollaoğlu, “O günkü zorbaların hüviyetini siz şimdi taşıyorsunuz. Daha da şedid oldunuz! O gün neyi tenkid ediyorsanız, bugün siz icra ediyorsunuz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA