4.Güç
Giriş Tarihi : 07-09-2020 19:09   Güncelleme : 17-09-2020 12:02

FETÖ'nün solcuları iddiasına Günay: AK Parti'nin kapatılması lazım!

Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay FETÖ'nün solcuları iddiasına cevaben: ''İktidar kendi üzerine gelmesin diye en olmadık yerlere bu suçlamaları yapabiliyor. Geçmişte bu çevrelerin gazetesinde yazmak, onları övmek, iç içe olmak suçsa Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kapatılması lazım.'' diye konuştu.

FETÖ'nün solcuları iddiasına Günay: AK Parti'nin kapatılması lazım!

TV5'de yayınlanan, moderatörlüğünü Mustafa Deniz ve Hasan Basir Akdemir'in yaptığı 4.Güç programına katılan Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay kendisine yöneltilen iddiaları cevapladı.

Geçtiğimiz günlerde Sözcü Gazetesi Yazarı Ertunç Erkin'in "FETÖ'nün Solcuları" isimli yazısında Ertuğrul Günay için "Kültür Bakanlığı döneminde bakanlığa bağlı bütün genel müdürlüklerin, bölge ve il müdürlüklerinin çok önemli bir kesimi değiştirildi," iddiası yer almıştı. Günay hakkındaki bu iddialara Twitter hesabından şu cevabı verdi:

"Umarım bu arkadaş, örneğin benim 2009’da yargılamaları eleştirdiğimde, bahsettiği yayınların hakkımdaki ağır, haksız yazılarını bilmiyor. Biliyor da bu imaları yapıyorsa, iktidarın, -ne de çok sözcüsü var- haksız iftira yöntemlerine destek veriyor demektir ki, bu çok daha vahim."

"İktidarın, hiçbir hukuki gerekçe aramadan -Sözcü ve Cumhuriyet dahil- tüm muhaliflerine yönelttiği 'FETÖ/PKK' benzeri iftiralarına aynı yüzeysellikle yaymaya çalışmak, -bilerek bilmeyerek- bu faşizan anlayışa hizmet eder. Bu konuda önyargılar ve siyasi husumet yanıltıcıdır."

4.Güç'te, Mustafa Deniz'in, "FETÖ konusu gündeme geldiğinde hemen hemen her kesime yönelik bir operasyon yapıldı, bir çalışma yapıldı ancak ne zaman siyasi kanat konuşulsa muhalif üzerine yıkılmaya çalışılan bir yapı çıkıyor ortaya. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Günay, "Bizim halkımızın bir sözü vardır; kabahat samur kürk olsa kimse üzerine almak istemez," atasözüyle cevap verdi. 

Günay, "İktidar kendi üzerine gelmesin diye en olmadık yerlere bu suçlamaları yapabiliyor. Geçmişte bu çevrelerin gazetesinde yazmak, onları övmek, onların birtakım etkinliklerini desteklemek, göklere çıkarmak eğer bir yakınlık, bir ünsiyet, iç içe olma görüntüsü ise ve bu suçsa Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kapatılması lazım bence. Çünkü en tepesinden en aşağıya kadar bu ilişki içinde olmayan hemen hemen yoktur," diyerek sözlerine şöyle devam etti. "Kim yoktur bu ilişkinin içinde? Benim gibi bu harekete dışarıdan katılmış, genellikle bu çevrelerle zaten tarihten beri yakın ilişkisi olmayan insanlar dışındadır. Bu bir siyasi suçlama, hukuki değil artık. Siyasi suçlama, şeytanlaştırma, korkutma vesilesi haline geldi."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA