GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-09-2020 20:33

Yazıcı: Ahlâksızın, şucusu, bucusu olmaz; ahlâksız, ahlâksızdır!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, Strateji Uzmanı, Yazar Erol Mütercimler’in İmam Hatip Lisesi mezunlarına yönelik sözlerini değerlendirirken, “Birilerinin hataları yüzünden, hiç kimse İmam-Hatipli tertemiz yüz binlerce insanı itham etmeye kalkmasın” dedi.

Yazıcı: Ahlâksızın, şucusu, bucusu olmaz; ahlâksız, ahlâksızdır!

Ömer Faruk Yazıcı, Strateji Uzmanı, Yazar Erol Mütercimler’in “Haber Global” televizyonunda katıldığı bir programda söylediği “Ama sonuca bakın; o İmam Hatip’ten mezun olmuş olanlar, karşımıza bakın ne olarak çıkıyor: Cinsî sapık, sahtekâr, ahlâksız…” şeklindeki sözlerini şahsî twitter sayfasında değerlendirdi.

Yazıcı, mesajında şunları kaydetti:

“Bu ülke, bir gruba/kesime karşı yapılan genellemelerden, ön yargılı ve rövanşist bakış açısından çok çekti. Ahlâksızın, şu’cusu, bu’cusu olmaz; ahlâksız, ahlâksızdır! Birilerinin hataları yüzünden, hiç kimse İmam-Hatipli tertemiz yüz binlerce insanı itham etmeye kalkmasın!..”

İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Kamber Çal, Erol Mütercimler hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunacaklarını, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu da (RTÜK) Mütercimlerin sözleri hakkında inceleme başlattıklarını bildirmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA