GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-09-2020 15:23

Karamollaoğlu: Darbeler, hukuk düzeni ve demokrasi ile önlenir

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Bizlere düşen, Türkiye’de darbelere bir daha zemin oluşturmayacak bir hukuk düzenini hâkim kılmak, millet iradesini tam mânâsı ile tesis etmektir” dedi.

Karamollaoğlu: Darbeler, hukuk düzeni ve demokrasi ile önlenir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 12 Eylül askerî darbesinin yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında, hukuk ve demokrasi vurgusu yaptı.

Temel Karamollaoğlu, şahsî twitter sayfasında yayınladığı mesajında, şunları kaydetti:

“Darbe demek hukuksuzluk, vesayet ve insan hakları ihlâli demektir. Yapılan ve yapılmaya çalışılan her darbe, ülkemizin geleceğini ipotek altına almıştır.

12 Eylül Askerî Darbesi de aynı şekilde ülkemizin geleceğini, gençlerimizin hayatını çalmıştır. Geride bıraktığı acı ve travma hâlâ tazeliğini korumaktadır.

Bu sebeple bizlere düşen, Türkiye’de darbelere bir daha zemin oluşturmayacak bir hukuk düzenini hâkim kılmak, millet iradesini tam mânâsı ile tesis etmektir.

Elbette, iktidarı ve muhalefetiyle, demokrasi kurallarının ve kurumlarının fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirmelerini sağlamak da olmazsa olmaz bir husustur.

Ümit ediyorum ki ülkemizde hiç kimse ve hiçbir kurum, bir daha darbe yapmayı aklından bile geçirmesin.

Bu düşüncelerle, Cenab-ı Allah’tan, bir daha bu millete 27 Mayıs’ları, 12 Mart’ları, 12 Eylül’leri, 28 Şubat’ları, 15 Temmuz’ları yaşatmamasını niyaz ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA