SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2020 17:46   Güncelleme : 16-09-2020 17:50

Karamollaoğlu’dan GSM operatörlerine eğitim çağrısı

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, on-line eğitime ulaşmak için gerekli bilgisayarı, tableti, interneti hatta televizyonu olmayan ailelerin durumuna işaret ederek, Vodafone, Türkcell ve Turk Telekom’a çağrıda bulundu. Karamollaoğlu, “Sizler de bu süreçte elinizi taşın altına koymalı, öğrencilerimize ücretsiz internet alt yapısı sağlamak yolunda çok daha önemli adım atmalısınız” dedi.

Karamollaoğlu’dan GSM operatörlerine eğitim çağrısı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında, salgın döneminde yaşanan eğitim sorunlarını da değerlendirdi.

Okulların açılması süreci

Korona virüsü salgınını da değerlendiren Karamollaoğlu, 21 Eylül’de kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlamasının planlandığını hatırlatarak, salgının seyrinin, bu süreçte uzaktan eğitimin daha uzun süre gündemde olacağını gösterdiğini kaydetti.

Karamollaoğlu, “Fakat burada şu noktaya dikkat çekmek istiyorum: Özellikle EBA TV üzerinden yapılan eğitimlerle alâkalı sistem alt yapısının yetersiz olduğu ortaya çıkmıştır. Öyle ki bize gelen şikâyetlerde velilerin sisteme girişte yaşadığı sıkıntılar, sistemin yetersizliğinin çok ciddi boyutlarda olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Eğitim eşitsizliği büyüdü

Özellikle on-line eğitime ulaşmak için gerekli bilgisayarı, tableti, interneti hatta televizyonu olmayan ailelerin durumunun en ciddi problem olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, iktidarın bu konuda hiçbir adım atmamış olmasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, “Zaten eğitim eşitsizliğinin var olduğu bilinen ülkemizde pandemi ve uzaktan eğitim süreci ile bu eşitsizliğin çok daha büyüyeceği endişesi artmıştır. Yükselen döviz kurunun etkisi ile teknolojik araç gereçlerin pahalandığını da göz önüne alırsak bu yıl dar gelirli velilerimiz kara kara düşünmektedir. Şimdi bu şartlar altında öğrencilerimizin verimli bir eğitim öğretim süreci geçirmesini nasıl bekleriz?” diye konuştu.

Vodafone, Türkcell ve Turk Telekom’a çağrıda bulunan Karamollaoğlu, “Sizler de bu süreçte elinizi taşın altına koymalı, öğrencilerimize ücretsiz internet alt yapısı sağlamak yolunda çok daha önemli adım atmalısınız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA