SİYASET
Giriş Tarihi : 17-09-2020 16:21

Saadet: Türk siyasî hayatına yeni bir siyaset tarzı getireceğiz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, Türkiye’nin yeni bir yol ayrımında olduğunu ve siyaset anlayışında yeni bir döneme girildiğini ifade ederek, bu yeni dönemde gerçekçi bir muhalefet anlayışıyla Türk siyasî hayatına yeni bir siyaset tarzı getireceklerini söyledi.

Saadet: Türk siyasî hayatına yeni bir siyaset tarzı getireceğiz

Saadet Partisi Tanıtım Ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, yaptığı basın açıklamasında, yeni dönemdeki siyasî çalışmalarının nasıl olacağı konusunda bilgi verdi.

Ömer Faruk Yazıcı, son yıllarda Türkiye’nin, hemen her konuda tıkandığını, insanların yorulduğunu, siyaset kurumunun ise yıpranmış vaziyette olduğunu belirterek, “Eğitimden dış politikaya, tarımdan sanayiye, ekonomiden adalete, yürütülen politikalar işlevsizleşmiş, ülkemizi idare edenler insanlarımızın sorunlarına çözüm üretmekten çok, algılarla günü kurtarmaya yönelik politikalar üretmeye odaklanır hale gelmiştir” dedi.

“İnsanımız, çözüm üretecek bir siyasî anlayışı görmek istiyor”

Türkiye’nin yeni bir yol ayrımında olduğunu ve ve siyaset anlayışında yeni bir döneme girildiğini ifade ederek, “İnsanlarımız artık, kutuplaştıran, çözüm üretmekten çok kavga ve polemik üreten, gerçek gündemler konuşulmasın diye suni gündemlerle meşgul olan siyasîlerden, partilerden ve siyaset anlayışından bıktı ve artık kendi dertlerine derman olacak, herkesi kucaklayacak, çözüm üretecek bir siyasî anlayışı görmek istiyor; bir çıkış kapısı, bir umut arıyor” diye konuştu.

Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Güçlü bir şekilde sahaya ineceğiz”

“Saadet Partisi olarak, bu yeni döneme çok farklı, Türkiye siyasetinde ilklerin olacağı, insanımızın arayışına denk düşen yeni çalışmalarla giriyoruz. Öncelikle ülkemizin, toplumumuzun, iktidar ve muhalefet seçmenlerinin durum analizini yaparak hazırlamış olduğumuz çalışmalarla birlikte yeni bir yaklaşım ortaya koyuyoruz. Pandemi sonrası bu yeni dönemde Saadet Partisi, çalışma temposunu daha da yükselterek, güçlü bir şekilde sahaya inecek ve ‘Yaşanabilir Türkiye İçin; El Ele, Hep Birlikte’ sloganıyla il ve ilçe kongrelerini tamamlayacaktır. Partimiz, Türkiye’nin içinde bulunmuş olduğu bu badireli süreçte bütün kesimlere güven ve cesaret veren, çıkış ve çözüm yolunu gösteren, insanların dertleriyle dertlenen ve buna göre siyaset üreten bir anlayış ortaya koyacaktır.

“Herkesin sorunlarına çözüm üreteceğiz”

Yaptığımız bu çalışmalarla, siyasetteki ciddi bir boşluğu dolduracak, gittikçe karamsarlığa kapılan insanlarımıza, yarınlara dair hayallerini yitiren gençlerimize ümit aşılayacak, suni gündemlere takılıp kalmadan, siyasete yön verecek, herkese ulaşacak, ‘daha güzel bir Türkiye aslında mümkün’ dedirtecek ve gerçekçi bir muhalefet anlayışıyla Türk siyasi hayatına yeni bir siyaset tarzı getireceğiz.

Saadet Partisi olarak, suni gündem duvarlarını aşarak, bu ülkede esas konuşulması gerekenleri, insanlarımızın taleplerini, beklentilerini, sorunlarını en yüksek sesle dile getireceğiz. İşçi, işsiz, memur, esnaf, çiftçi, sanayici, emekli fark etmeksizin herkesin sorunlarına çözüm üretecek, bu ülkenin kadınlarının, çocuklarının, gençlerinin taleplerini dikkate alacak, EYT’lilerin ve KHK’lıların hak arayışlarına destek olacağız.

“Çare, çözüm siyasetine geçiş”

Türkiye’de bugün her kesimden insanın ortak talebi; ‘Yaşanabilir Türkiye’dir! Ne kadar kutuplaştırmak isterlerse istesinler; bu ülke bizim, bu ülke hepimizin! Madem yaşadığımız sorunlarımız ortak, öyleyse bunlara beraber çözüm üreteceğiz. Bu ülkede, hep birlikte insanca yaşamaya hakkımız var ve bunun için hepimiz gayret göstermeliyiz, artık bir şeyler yapmalıyız. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu darboğazdan çıkmak ancak ve ancak, polemik siyasetinden uzaklaşıp, çözüm siyasetine geçişle mümkündür. Bunu Saadet Partisi olarak biz gerçekleştirecek ve bu ülke için bir şeyler yapmak ve sorunlara çözüm üretmek isteyenlerin buluşma noktası olacağız. Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretecek tek siyasi partinin Saadet Partisi olduğunu milletimizin her bir ferdine tek tek anlatacağız.

“Herkes için adalet, şeffaf yönetim ve denetlenebilirlik”

Kutuplaşmalara, liyakatsizliğe, işsizlik ve gelir adaletsizliğine son verecek; hukuksuzluklara, ahlâkî ve manevî çöküşe, kültürel yozlaşmaya dur diyeceğiz. İsraf, rüşvet ve yolsuzluğu rafa kaldıracak, üretime dönük olmayan, borca dayalı ve ülkemizi iflasa sürükleyen yatırım anlayışına son vereceğiz. Üreterek kalkınma modelini benimseyen, adil paylaşım ve şahsiyetli dış politikayı esas alan, toplumsal barışı tesis edecek, ahlâkî ve manevî kalkınmayı ihmal etmeyen, herkes için adalet, şeffaf yönetim ve denetlenebilirlik anlayışını içerecek politikalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız.

“Sosyal medyayı en güçlü ve doğru şekilde kullanacağız”

Saha çalışmalarından dijital platformlara, her mecrada en güçlü çalışmayı Saadet Partisi kadroları yapacaktır. Yapacağımız dijital kampanyalarla da birlikte, teşkilat mensuplarımızın haricinde gönüllülerimizi de bünyemize dâhil ederek, sosyal medyayı en güçlü ve doğru şekilde kullanacağız. Yeni dönem çalışmalarımızla birlikte; politikalarımız, konseptimiz ve sloganlarımız, Türkiye genelinde vatandaşlarımız tarafından duyulacak, görülecek, benimsenecek ve de takdir edilecektir; bu konuda her zaman olduğu gibi teşkilat mensuplarımıza güveniyoruz.

Teşkilat mensuplarımızın gayretleriyle toplumun her kesimine ulaşacağımıza, yarım asrı aşkın siyasî tecrübesi, bilgi ve birikimi ve tertemiz mazisiyle Saadet Partisi’nin gerçekleştireceği kongreler, yapacağı bu çalışmalar ve ortaya koyacağı politikalar ile yeni döneme damga vuracağına ve yoluna daha emin, daha kararlı, daha güçlü devam edeceğine olan inancımız tamdır.

‘Yaşanabilir Türkiye İçin’ ortaya koyduğumuz bu çalışmaların ve girmiş olduğumuz yeni dönemin ülkemize, milletimize ve camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA